Zamknij
REKLAMA

Do Włocławka idzie bardziej mroźna wersja zimy. Kiedy największy mróz?

10:07, 11.01.2021 | Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Do środy pozostaniemy we Włocławku w łagodnych i wilgotnych masach powietrza stąd głównie w nocy i nad ranem słaby mróz do -3; -1 st., a w dzień przeważnie około 0 st. Wtorek będzie najbardziej śnieżnym dniem tygodnia, chociaż w środę może jeszcze czasami popadać śnieg.

W czwartek z północnego wschodu zacznie powoli napływać coraz mroźniejsze powietrze polarno-kontynentalne i należy pamiętać, że przy tym typie powietrze w naszym klimacie mogą występować najsilniejsze mrozy. Wiele oczywiście zależy od ilości rozpogodzeń, podczas których temperatura będzie bardzo szybko spadać. Już w piątek rano możemy się zbliżyć do okolic -10 st., ale najzimniejsza prawdopodobnie będzie noc z piątku na sobotę ze spadkiem temperatury w okolice -12; -13 st.

W dzień również będzie nam bardzo zimno i w piątek oraz sobotę niech nas nie zdziwi 8 stopniowy mróz w najcieplejszym momencie dnia.

Napływające mroźne powietrze będzie jednocześnie bardziej suche i tym samym tylko sporadycznie może poprószyć i okresami powinno zaświecić słońce.

Wiatr przeważnie powieje z umiarkowaną prędkością, początkowo z południowego zachodu, a pod koniec tygodnia z północy. W pierwszej połowie tygodnia ciśnienie będzie niskie, ale już pod jego koniec wyraźnie wzrośnie.

W pierwszej połowie tygodnia warunki biometeorologiczne będą niekorzystne – odczujemy spadek sprawności psychofizycznej, nasilone dolegliwości bólowe, spadek koncentracji oraz nastroju. W drugiej połowie tygodnia pogoda coraz częściej będzie miała neutralny wpływ na nasze samopoczucie, ale utrzymają się nasilone dolegliwości bólowe oraz pojawi się znaczne obciążenie układu termoregulacji z powodu mrozu.

(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA