Zamknij
REKLAMA

We Włocławku w środę aż 25 stopni ciepła, ale juz pod koniec tygodnia pogoda się zmieni

12.11, 09.05.2022 R.M.
Skomentuj depositphotos.com
REKLAMA

W tym tygodniu w pogodzie we Włocławku będziemy mieć do czynienia z przejściowo ciepłą i bardzo ciepłą wiosną. Pod koniec tygodnia czeka nas jednak wyraźna zmiana. 

- We Włocławku do piątku pozostaniemy w ciepłych, a w środę bardzo ciepłych masach powietrza – przymrozków nie musimy się obawiać  - w środę i czwartek o poranku  na termometrach zobaczymy 10, 12 st., a popołudniami temperatura często będzie przekraczać 20 st.

- mówi synoptyk Rafał Maszewski. 

Środa najcieplejszym dniem tygodnia 

Najcieplejszym dniem tygodnia będzie środa z temperaturą maksymalną na poziomie około 25 st., czyli poczujemy przedsmak lata. Niestety koniec tygodnia to coraz śmielszy napływ zimnego powietrza z północy i w sobotę oraz w niedzielę w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 16; 17 stopni. Noc z soboty na niedzielę będzie wyraźnie zimniejsza.

Co z deszczem? 

Bardzo potrzebnych opadów będzie niewiele, chociaż pomiędzy czwartkiem i piątkiem powinien się przemieszczać chłodny front atmosferyczny z przelotnymi opadami i burzami. W weekend tylko sporadycznie możliwy jest przelotny deszcz. Generalnie słońce dość często zaświeci zza chmur – najczęściej i najdłużej słońce zaświeci na początku tygodnia.

Przez większość tygodnia powieje z umiarkowaną prędkością z zachodu (tylko w poniedziałek wiatr wschodni, a we wtorek południowy). Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na lekko obniżonym poziomie.

Pogoda często będzie sprzyjać zapyleniu powietrza, czyli dadzą o sobie znać alergeny środowiskowe – najgroźniejszym będzie pyłek intensywnie pylącej brzozy, w mniejszym stopniu dębu, buku i zaczynających pylenie traw oraz zarodników grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium.

 
(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%