Zamknij
REKLAMA

Kiedy we Włocławku pojawi się deszcz? W prognozie na ten tydzień jest o nim mowa

09.41, 16.05.2022 Rafał Maszewski, synoptyk
Skomentuj
REKLAMA

Początkowo chłodno, później przejściowo gorąco i na koniec tygodnia szansa na opady oraz kolejne ochłodzenie - taka pogodą mamy mieć do czynienia w tym tygodniu we Włocławku. Oto szczegóły. 

We Włocławku do środy pozostaniemy w chłodnych masach powietrza, a nocami do czwartku lokalnie możliwe są przygruntowe przymrozki. Popołudniami temperatura będzie wzrastać do 17; 18 st., tylko w poniedziałek do 20 st. Słońce będzie dominować nad chmurami.

W czwartek coraz śmielej zacznie napływać z południa cieplejsza masa powietrza, którą wyraźnie odczujemy w piątek, kiedy to po południu temperatura osiągnie 26; 27 st., a do tego nie zabraknie słońca. Noce i poranki również będą cieplejsze (9; 12 st.).

Z kolei najprawdopodobniej w sobotę z zachodu na wschód będzie się przemieszczał chłodny front atmosferyczny z bardzo potrzebnym deszczem i burzami, a za nim będzie podążać chłodniejsze powietrze. W sobotę jeszcze zdecydowanie powyżej 20 st., ale już w niedzielę temperatura utrzyma się wyraźnie poniżej 20 st. i czasami możliwy jest przelotny deszcz.

Wiatr początkowo powieje z północy, a w czwartek i piątek częściej z południa. Z kolei na sam koniec tygodnia wiatr zmieni kierunek na zachodni.

Ciśnienie atmosferyczne do środy będzie rosnąć, po czym zacznie spadać i w sobotę oraz niedzielę będzie już niskie.

Pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza alergenami środowiskowymi – pylą już silnie uczulające trawy, pojawiają się pyłki dębu i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. Pyląca sosna pozostawiająca zwłaszcza po opadach żółty osad, na ogół nie ma właściwości uczulających

 
(Rafał Maszewski, synoptyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%