Zamknij
REKLAMA

Tydzień zacznie się burzowo, a w kolejnych dniach na włocławian czeka...

09:52, 13.06.2022 | R.M
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. fot. archiwum
REKLAMA

W rozpoczynającym się tygodniu we Włocławku opady pojawią się głównie w poniedziałek i wówczas może również zagrzmieć i popadać intensywniej.

Sprawdzamy, co czeka włocławian w nowym tygodniu w pogodzie. Najpierw zagrzmi, ale w kolejnych dniach będzie coraz ładniej i cieplej. 

Wtorek - przelotny deszcz, a później...

We wtorek tylko sporadycznie przelotny deszcz, ale kolejne dni to już zdecydowanie przewaga pogody bezopadowej i dopiero w niedzielę nieco wzrośnie prawdopodobieństwo przelotnego deszczu i burzy.

Tydzień pod względem temperatury będzie ciepły. Termometry we Włocławku pokażą wartości na poziomie 20-23 stopni Celsjusza. Noce i poranki będą rześkie z temperaturą poniżej 10 stopni. 

W weekend może być nawet... upał! 

W sobotę jest spora szansa na napływ z południa gorącego powietrza i w niedzielę prawdopodobnie osiągniemy granicę upału. Wówczas na słupkach może pojawić się nawet 30 stopni. 

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, tylko w poniedziałek i we wtorek będzie w porywach dość silny – powieje przeważnie z zachodu, a około niedzieli z południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Alergicy będą niepocieszeni 

Pogoda coraz częściej nie będzie sprzyjać alergikom - obecnie największe zagrożenie stanowi pyłek traw i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium oraz Alternaria, których stężenie w powietrzu jest wysokie i bardzo wysokie. W mniejszym stopniu zagrożenie stanowi pyłek szczawiu i pokrzywy.

Zmiany pogody będą dla nas obojętne. Jedynie w poniedziałek i niedzielę może wpłynąć niekorzystnie na ludzi. 

(R.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%