Zamknij
REKLAMA

Pogoda we Włocławku: Jaki będzie ten tydzień? Sprawdź prognozę!

09.23, 01.08.2022 R.M.
Skomentuj Włocławek: Pogoda będzie sprzyjała wakacyjnemu wypoczynkowi. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

Prognoza pogody dla Włocławka na najbliższy tydzień: Przewaga bardzo ciepłych/gorących dni ze sporą ilością słońca.

We Włocławku w poniedziałek na niebie będzie jeszcze sporo, na ogół bezopadowych, chmur.

Będzie ciepło. Od wtorku zacznie napływać coraz bardziej gorąca masa powietrza i już w środę będzie gorąco (około 29 st.), z przewagą słońca. Z kolei w czwartek i w piątek na chwilę zrobi się upalnie (30 pierwszego z tych dnia i 32; 33 st. drugiego)

- zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

W piątek, późnym popołudniem i wieczorem możliwe są burze i silniejszy wiatr. Oba zjawiska będą związane z chłodnym frontem atmosferycznym, który będzie zapowiedzią weekendowego łagodnego ochłodzenia.

Noce i poranki będą dość ciepłe, zwłaszcza noc ze środy na czwartek i z czwartku na piątek z temperaturą minimalną 18; 19 st.

W sobotę i niedzielę na termometrach zobaczymy maksymalnie około 23; 24 st., ale na ogół nie powinno padać i dość często zaświeci słońce. Noce i poranki ponownie będą rześkie…

Początkowo wiatr będzie słaby i przeważnie zachodni, a od czwartku umiarkowany południowy, w weekend zmieni kierunek na północno zachodni. Wiatr przez większość tygodnia będzie słaby, okresami umiarkowany i często będzie zmieniał kierunek.

Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać na lekko obniżonym poziomie.

Warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne, tylko od środy do piątku z uwagi na odczucie gorąca i piątkowy front atmosferyczny ulegną pogorszeniu (osłabienie, spadek koncentracji i skłonność do bólu głowy oraz podenerwowanie).

Pogoda będzie często sprzyjać zapyleniu powietrza. W znacznym stężeniu będą obecny pyłek pokrzywy i zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria.

[PYLKI]1659338522601[/PYLKI]

 
(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%