Zamknij
REKLAMA

Jak długo będziemy cieszyć się ładną pogodą? Sprawdź prognozę dla Włocławka

09.02, 05.09.2022 R.M. Aktualizacja: 09.02, 05.09.2022
Skomentuj Fot. Monika Pasjofotograf/Fotki z Włocławka
REKLAMA

Prognoza pogody dla Włocławka na najbliższy tydzień (5-11 września): Najpierw słońce i dość ciepła aura, a pod koniec tygodnia pogorszenie pogody.

We Włocławku do czwartku słońce będzie dominować nad niegroźnymi chmurami i nadal nie będzie opadów. Dopiero w czwartek wieczorem od zachodu do Włocławka mogą zbliżyć się opady i burze.

Temperatura popołudniami będzie nieznacznie przekraczać 20 st., a w czwartek możliwe są ponad 23 st. Noce i poranki pozostaną jednak bardzo chłodne. Do czwartku temperatura będzie spadać do 5; 7 st.

- zapowiada Rafał Maszewski, klimatolog.

Od piątku do miasta zacznie napływać bardziej wilgotne, ale dość chłodne powietrze, dodatkowo wkroczy niż atmosferyczny z systemem frontów i tym samym końcówka tygodnia przyniesie okresami opady deszczu.

Mimo, że w ciągu dnia temperatura będzie się utrzymywać poniżej 20 st., to jednak noce i poranki będą nieco cieplejsze (około 12 st.).

Wiatr powieje przeważnie ze wschodu z umiarkowaną prędkością, a w końcówce tygodnia zacznie zmieniać kierunek na północny.

Ciśnienie atmosferyczne najwyższe będzie na początku tygodnia, ale w kolejnych dniach będzie wolno spadać i pod koniec tygodnia ustabilizuje się na obniżonym poziomie.

Do czwartku włącznie warunki biometeorologiczne będą na ogół obojętne lub korzystne, ale później częściej będą niekorzystne.

Do czwartku pogoda będzie sprzyjać zapyleniu powietrza. W znacznym stężeniu będą obecne zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz ambrozji.

[PYLKI]1662360934442[/PYLKI]

 
(R.M.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%