Zamknij
REKLAMA

Idzie poprawa pogody i odczuwalne ocieplenie! Mamy prognozę dla Włocławka

08.54, 03.10.2022 Rafał Maszewski, synoptyk Aktualizacja: 15.54, 03.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Poniedziałek we Włocławku będzie jeszcze chłodny, ale już d środy zacznie do nas napływać z południa coraz cieplejsza masa powietrza. 

We Włocławku sam początek tygodnia będzie jeszcze chłodny z temperaturą maksymalną na poziomie 14; 15 st. Poranki będą będą bardzo chłodne z temperaturą nieco poniżej 10 st. Dodatkowo w poniedziałek pojawi się sporo przelotnych opadów deszczu.

Od środy zacznie napływać z południa coraz cieplejsza masa powietrza i już tego dnia temperatura po południu osiągnie około 17 st.

W dzień komfort termiczny, ale poranki chłodne 

W kolejnych dniach popołudniami temperatura będzie wzrastać do około 17; 18 st., czyli odczujemy komfort termiczny. Do tego sporo słońca i bez opadów.

Noce i poranki jednak bardzo chłodne z temperaturą wyraźnie poniżej 10 st., a wyjątek stanowić będzie noc ze środy na czwartek (około 12 st.). W niedzielę przybędzie chmur i bardziej prawdopodobny jest przelotny deszcz.

Zachodni, a pod koniec tygodnia głównie południowo zachodni wiatr powieje przeważnie z umiarkowana prędkością. Ciśnienie atmosferyczne do czwartku i piątku wzrośnie do około 1018 hPa, po czym zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne będą na ogół korzystne, tylko w poniedziałek i niedzielę niekorzystne (rozdrażnienie, nasilone dolegliwości bólowe).

Sezon pylenia roślinności dobiegł końca, ale coraz większe znaczenie mają alergeny wewnątrzdomowe.

(Rafał Maszewski, synoptyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

StańczykStańczyk

1 0

Słońce wschodzi na wschodzie a zachodzi na zachodzie. łato jest cierłe a zima zimna . 18:54, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%