Zamknij
REKLAMA

Pogoda we Włocławku: Jak długo potrzyma zima w naszym mieście? Mamy prognozę!

10.06, 21.11.2022 R.M Aktualizacja: 10.25, 21.11.2022
Skomentuj Jaka pogoda czeka nas w nadchodzącym tygodniu? Fot. Archiwum
REKLAMA

Na początku tygodnia czekają nas akcenty zimowe, a z biegiem czasu przyjdzie lekka odwilż i odpoczniemy od mrozu. Zobacz prognozę pogody dla Włocławka na nadchodzące dni. 

We Włocławku na początku tygodnia temperatura powietrza będzie wzrastać maksymalnie popołudniami do 1; 2 st., a noce przyniosą słaby mróz do około -3; -1 st. – generalnie będziemy odczuwać zimno. 

Pogoda we Włocławku - od środy temperatura będzie rosnąć 

Od środy temperatura będzie coraz wyższa i pod koniec tygodnia powinna wzrastać do 4; 5 st., a noce przeważnie z temperaturą około 0 st., z lokalnymi zwłaszcza przygruntowymi przymrozkami, będzie na ogół bardzo chłodno.

W niektóre dni pojawią się opady. W poniedziałek możliwy jest słaby śnieg, a w połowie tygodnia również okresami popada deszcz i śnieg z deszczem. Na niebie przez cały tydzień dominować będą chmury, ale czasami jest szansa na promienie słoneczne

- mówi Rafał Maszewski, synoptyk z UMK. 

Na początku tygodnia wiatr będzie umiarkowany i przeważnie wschodni, później coraz częściej słaby, z kierunku południowego i południowo-zachodniego. Początkowo niskie ciśnienie atmosferyczne z biegiem tygodnia będzie rosnąć i w weekend wzrośnie do normalnego poziomu.

Jak pogoda wpłynie na nasze samopoczucie? 

Do połowy tygodnia pogoda będzie na ogół niekorzystna dla naszego samopoczucia. Możemy odczuwać m.in: spadek nastroju oraz większą skłonność do infekcji górnych dróg oddechowych. Później warunki biometeorologiczne poprawią się do obojętnych.

Zwłaszcza początkowo nasz układ termoregulacji będzie nieco obciążony, warto pamiętać o ubiorze stosownym do warunków termicznych. Spore znaczenie będą miały alergeny wewnątrzdomowe.

(R.M)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%