Zamknij
REKLAMA


komentarz (1)

Posłuchajcie mnie...Posłuchajcie mnie...

1 0

Zacznę od tego, że nie jestem zwolennikiem PO, ani żadnym sympatykiem prezydenta Wojtkowskiego. Uważam jednak, że lepiej jak on zajmuje to stanowisko, niż jakiś zapalony pisowiec.
PiS, który obiecywał "dobrą zmianę" (na obietnicach się skończyło), nie robi niczego lepiej od poprzedników, a wręcz gorzej. Jeżeli obiecywało się społeczeństwu ludzi uczciwych na stanowiskach i kompetentnych, to pytam - gdzie oni są.
Na wszystkie zarzuty, podstawową odpowiedzią jest to, że PO i PSL robiły to samo.
Gdzie jest więc ta dobra zmiana, która bez względu na poprzednie rządy, miała być taka dobra. Gdzie ci uczciwi ludzie, którzy nie mieli plamić sobie rąk takimi sprawami, jakie dzieja się teraz?
Jak wybuchła afera z lotami Kuchcińskiego, to zaraz PiS zaczął wyciągać sprawy lotów ministrów rządu PO. Gdzie byli przez cztery lata? Bali się, że jak oni to ruszą, to sami siebie podkopią. Teraz mogą, bo już ich grzechy za pieniądze podatników zostały ujawnione.
Obecnie sprawy hejtu. Dokąd nikt tego nie ruszał, sprawy nie było. Teraz, gdy PiS wdepnął w g...o, to nagle okazało się o ilu takich przypadkach oni wiedzieli. Dlaczego nie ujawniali ich wcześniej?
Minister Ziobro powinien (jeżeli ma honor) ustąpić ze stanowiska. Chyba nikt, kto trochę myśli nie uwierzy, że tuż pod jego bokiem - najbardziej zaufani ludzie - robili takie podłe rzeczy, a on o tym nie wiedział. Jeżeli jednak faktycznie nie wiedział, to znaczy, że nie interesowało go to, czym zajmują się jego "wysocy" urzędnicy, biorący ciężkie pieniądze (za co to teraz widzimy).
O tym, że Ziobro wiedział o tym procederze, można wnioskować chociaż by z tego, że często słyszało się, że minister osobiście zainteresował się sprawami o mniejszym zasięgu - indywidualnymi, a taką poważną nie. To gdzie byli ci jego uczciwi, kompetentni współpracownicy, których osobiście awansował na wysokie stanowiska, za ich posłuszeństwo.
W cywilizowanych krajach, po wybuchu takiej afery, honorowi ministrowie podają się do dymisji - czasem nawet premierzy.
No ale do cywilizacji innych krajów, jak widać, Polsce jeszcze daleko.
Pan minister zapewne jest z siebie zadowolony, bo najpierw niszczył wybitnych lekarzy (niszczy nadal), a teraz zabrał się za środowisko prawnicze.
Wszystkie zasługi obecnego rządu, wyglądają jak jedna wielka korupcja. Kupuje się elektorat akcjami typu "ileś tam +", trzynastki dla emerytów, dodatki dla świń i krów i temu podobnych. Pana Boga przekupuje się wyścigami ministrów w przekazywaniu milinów niejakiemu Tadeuszowi Rydzykowi, na bardzo pilnie potrzebne krajowi inwestycje.
Jak słyszę te nieudolne tłumaczenia, że poprzednicy też prowadzili nieczysta politykę, to przypomina mi się stary kawał o Rusku i Amerykaninie, który kończy się - a u was biją murzynów. To był argument zastosowany ze względu na brak argumentów merytorycznych.
I to by było na tyle... 00:28, 29.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone