Zamknij
REKLAMA

Kałużny: wbrew lewackim radykałom i liberałom chcemy dalej zmieniać na lepsze Polskę!

00:00, 08.10.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

O walce z lewicowymi radykałami, liberałami, którzy chcą ograniczać 500+ i zmianie ukochanego domu – Polski – mówi dyrektor COS Mariusz Kałużny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, kandydujący z 8. miejsca w okręgu nr 5 – toruńsko-włocławskim.

PiS reformuje Polskę od 4 lat. Wprowadzony 500+, obniżono wiek emerytalny i przeznaczono olbrzymie środki na modernizację dróg lokalnych. O czym zadecydują Polacy w jesiennych wyborach?

O tym czy Polska pozostanie na drodze rozwoju, z owoców którego korzystają zwykli ludzie – dzieci, ich rodzice, osoby starsze czy też znów będziemy mieli do czynienia z państwem dla wybranych – krajem ośmiorniczek, spotkań „biznesowych” na cmentarzach i Jacka „na nic nie ma pieniędzy” Rostowskiego. My pokazujemy od 4 lat, że się da, że można. Jestem częścią drużyny „dobrej zmiany”, a od jesieni chcę ją wspierać, jako poseł. Mógłbym jak dotychczas zajmować się tylko sportem. Jednak Polska wymaga pracy na tylu obszarach, że postanowiłem startować do Sejmu RP.

Opozycja startuje w wyborach w kilku blokach. Czy mają jakiś pomysł na Polskę? Co proponują, bo czasami można się pogubić w ich deklaracjach.

Polacy mają dobrą pamięć. Wiedzą, że rządy SLD kończyły się wielkimi aferami, podobnie było z Plaftormą. Platforma to partia bez programu i wizji Polski. Zamiast ważnych spraw mamy lewicową propagandę w postaci kart LGBT+. Nie możemy pozwolić na ten atak na nasze dzieci. Sam mam trzy córeczki i podobnie jak zdecydowana większość Polaków, nie życzę sobie, żeby w szkole odbywała się przedwczesna seksualizacja.

Czego możemy oczekiwać po PiS w kolejnej kadencji? Czym się zajmiecie?

Przystępujemy do realizacji kolejnych projektów, na których skorzystają wszyscy Polacy, a nie tylko Ci mieszkający w wielkich miastach. Będziemy wspierać budowę dróg lokalnych, przywracamy połączenia PKS, wprowadzamy nowe programy wsparcia rolników, także takie związane z łagodzeniem skutków suszy. Zrealizujemy system dopłat dla hodowców, z którego tak szydziła opozycja. Będę też inwestycje w kulturę i infrastrukturę sportową – tak mi bliską. Bo sport, to najlepszy sposób wychowywania młodzieży. Wreszcie – mali i średni przedsiębiorcy! Nie może być tak, że wielkie firmy omijają podatki a uczciwy Polak płaci gigantyczne podatki. Zakupy robię głównie na targowiskach. W Sejmie RP będę zabiegał aby bazary, targowiska i małe sklepy były bardzo nisko opodatkowane.

Ważnym tematem dyskusji publicznej stała się ostatnio postulaty środowisk LGBT+. Zgadza się pan z tezą, że ta ideologia to zagrożenie dla naszej kultury?

Jest to ogromne zagrożenie. W ostatnim czasie wielokrotnie słyszeliśmy o atakach na duchownych. Profanuje się nasze świętości, kpi z wizerunku Matki Bożej. Radykałowie próbują w Polsce wprowadzić obce wzorce. Będę bronił Kościoła. Na wartościach chrześcijańskich wyrosłem i nie wstydzę się tego. Mimo, że próbuje się tworzyć modę na bycie niewierzącym.  

Przez ostatnie lata wspierał pan, jako dyrektor COS, inwestycje w infrastrukturę sportową w regionie. Jakie są dalsze plany dotyczące rozwoju sportu w naszym województwie? W jakie zadania Rząd, Ministerstwo i Centralny Ośrodek Sportu chcą szczególnie zaangażować się i na co przeznaczyć fundusze? 

Przede wszystkim kładziemy nacisk na rozbudowę infrastruktury przy klubach sportowych i szkołach. Tam dzieci spędzają większość czasu i ważne jest, żeby miały zapewnioną odpowiednią bazę. Nasz rząd wspiera również małe miasta i wioski - jako przykład mogę podać choćby miejscowość Skąpe, gdzie mieszka kilkuset mieszkańców. Powstaje tam boisko sportowe, o które bardzo mocno zabiegałem. Starałem się też o wsparcie dla miasta Chełmży, Gminy Chełmża, Gminy Zławieś Wielka, Gminy Grudziądz czy Papowo Biskupie. Warto tutaj też dodać Program Klub, dzięki któremu kluby jednosekcyjne otrzymują po 10 tys. zł. To rewolucyjny program. Mam też pomysł zadaszenia orlików balonem, który mam nadzieję uda nam się zrealizować w następnej kadencji. W Polsce wiele zrobiono, ale bardzo dużo jest jeszcze do zrobienia i mam zamiar podjąć się pracy dla naszego kraju. Jestem patriotą p- to mój obowiązek!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (7)

13 X 2019r13 X 2019r

6 17

LISTA NUMER 2 10:52, 08.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TaaTaa

9 3

Won!!!!! *1/0 20:00, 08.10.2019


henio khenio k

1 0

chlajus nie do polityki => do gnoju tylko
23:53, 10.10.2019


wyborcawyborca

20 5

Seksualizacja 3 córeczek przy okazji księży pedofili jest dopuszczalna ? Z tym jakoś nie mają problemu ci hipokryci ? Zamykanie oddziałów dziecięcych w szpitalu też nie przeszkadza ?
To też patriotyczny obowiązek był ? Zero wstydu u tych oszustów Was nie mierzi ? 11:17, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

parcie do kasyparcie do kasy

14 2

ponad wszystko i sam pewnie nawet nie wie co plecie? 16:18, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kasy już brakujeKasy już brakuje

11 3

i to przed wyborami?Brak przelewów z programu Rodzina 500+ na pierwsze dziecko to nie jest tylko problem stolicy i okolic – donosi portal Money.pl. Do jego redakcji zgłosili się mieszkańcy blisko 20 gmin z całej Polski, którzy twierdzą, że jeszcze nie dostali pieniędzy.
W Warszawie od kilku dni trwa spektakularna przepychanka między samorządem z PO a urzędnikami państwowymi z PiS. We wtorek prezydent miasta Rafał Trzaskowski ostatecznie zapewniał, że wszyscy beneficjenci 500+ pieniądze dostali.
Ale na przykład w Pruszkowie pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej otwarcie przyznają, że co prawda pieniądze na koncie są, ale czas na ich wysłanie urząd ma do końca października, jak zadecydował Sejm i rząd. I każą cierpliwie czekać. 16:21, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawskiCiekawski

5 0

Czy kandydat może publicznie potwierdzić, że we Włocławku WSZYSTKIE jego materiały wyborcze są umieszczane zgodnie z prawem? 11:51, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone