Zamknij
REKLAMA

Na pchlim targu kupisz wszystko! "Ludzie sprzedają pojedyncze buty i śmieci"

27.02.2020Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski

Na pchlim targu kupisz wszystko!

Na pchlim targu może kupić wszystko. Niestety, interesujące przedmioty często przeplatają się ze zwykłymi śmieciami. Na jednym ze stanowisk wyłożone antyki, książki, winyle i dobry sprzęt elektroniczny. Pięć metrów dalej jest jednak inny świat, a handlarze spróbują sprzedać to, co inni wrzuciliby do śmietnika: od starych, zardzewiałych śrubek, poprzez zniszczone ubrania i zabawki, a na pojedynczych butach kończąc.  

W każdą niedzielę na pchlim targu przy al. Kazimierza Wielkiego pojawiają się setki mieszkańców Włocławka i okolicznych miejscowości. Ogromny plac wypełnia wtedy gwar rozmów. Dla wielu osób to forma weekendowej rozrywki połączonej z możliwością niedzielnych zakupów. Czy na targu można jednak kupić rzeczy wartościowe? Sprawdziliśmy.

Płatny parking tym razem w większości pusty. Jest wietrznie, w każdym momencie może zacząć padać. Widać, że pogoda przestraszyła wielu, przede wszystkim sprzedawców. Mimo to, na handlowych alejkach mnóstwo kupujących.

- Tu jest tak bardzo często. Ludzie przyjeżdżają do nas, bo wiedzą, że my mamy czynne. Przy zakazach handlowych na targu pojawia się bardzo często mnóstwo osób. Dziś jest co prawda ich trochę mniej, ale i tak jest sporo. Wystawców też kilka rzędów, a niektórzy mają prawdziwe "perełki" - powiedział nam mężczyzna sprzedający słodycze.

I te perełki chcieliśmy właśnie sprawdzić. Na pchlim targu można kupić wiele. Żywność, odzież i dodatki, artykuły do domu, rośliny, meble, kosmetyki, rowery, antyki, sprzęt ogrodowy - wszystko, czego dusza zapragnie. 

Jest też mnóstwo rzeczy hmm... "oryginalnych". Na jednym z pierwszych stanowisk chociażby zabawki, które czas świetności mają już dawno za sobą. Są używane samochody, pojedyncze elementy większych sprzętów, magiczne lustereczka i plastikowe zwierzęta. Cena? Jest różnie, wiele rzeczy wydaje się, że wycenione atrakcyjnie, ale inne zwalają z nóg. Cóż, prawo handlu.

Kilka metrów dalej tym razem starocia. Na dywanie rozłożone stare talerze, zabytkowe wazony, świeczniki. Są też sztućce, cukiernice i abażury. Co do ich wartości - można się targować, ale sprzedawca zna się na rzeczy.

Zdarzają się też pojedyncze przedmioty z utęsknieniem czekające na nowego właściciela. I tym samym, z targu można wrócić jako posiadacz jednego buta, starego sprzętu muzycznego, czy zdezelowanego węża. Aż chciałoby się krzyknąć - "Klient nasz Pan!".

Zaciekawienie kupujących wzbudzają też środki lokomocji, które na pchlim pojawiają się bardzo często. Są rolni, hulajnogi, łyżwy, skutery i rowery. Nie zawsze kompletne, ale czy przednie koło jest aż tak ważne? 

Włocławski pchli targ roi się też od ciekawostek. Dlatego mówi się, że kupi się tam wszystko: kije golfowe, wymyślne stroje, czy "prawie kompletne" zestawy sztućców. Do tego mnóstwo figurek: od koni, poprzez Power Rangers, a na Kenie i Barbie kończąc.

Włocławski targ to też między innymi sprzęty elektroniczne, akcesoria budowlane, motoryzacyjne i rolnicze. Sprzedawcy oferują między innymi części do maszyn, turystyczne butle z gazem, czy trzonki do siekiery. Są też maszyny rolnicze i stare koła. Coraz więcej także roślin.

Najciekawsze jednak to, czego się nie spodziewamy. Poszukujesz witraży? Może stare okno z rolniczego budynku? Krata? Drzwi do zabytkowego pieca? Proszę bardzo.

W każdą niedzielę na pchlim targu przy al. Kazimierza Wielkiego można też nabyć piloty do telewizorów, ładowarki, kable, sznurki, żarówki, czy nawet pustą butelkę po nalewce Babuni.

A wy jak często jesteście na pchlim targu? Z jakiego zrobionego tam zakupu jesteście najbardziej zadowoleni? Piszcie w komentarzach. 


komentarz (16)

lollol

14 1

Generalnie zasada jest prosta, ludzie sprzedają to co kupujący kupują. Ot cała filozofia. 10:12, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oXoX

22 0

Kiedyś pchli targ miał swój klimat, było wszystko co potrzebne człowiekowi. Dzisiaj nawet podarte gacie wystawiają na sprzedaż, złom i stare cukierki, które cały dzień leżą na słońcu. Prócz średniego rodzaju ubrań tam już nie ma co kupić. A nie... są jeszcze hamburgery, do których kotlety wkładają gołymi łapami brudnymi od pieniędzy. 10:14, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qw_qw_

19 3

Artykuł nic nie wspomina o nachalnych żebrzących Romach, że na żadnym stoisku nie otrzymamy paragonu a większość Januszy oszukuje przy wydawaniu reszty, że parkingowi żądają 5 zł za wjazd na pobojowisko (ciekawe tak naprawdę czyi jest ten teren), że kibel wygląda jak XIX-wieczny wychodek w "Polsce B", że alejki są zapełnione samotnymi matkami z "bąbelkami", oczywiście ojciec niewidoczny. 10:18, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lollol

14 3

qw a ty co Urzędu Skarbowego jesteś ? Ja tu widzę większy problem, firma która przez długie lata pobierała opłaty za parking, jak widać teraz po wybudowaniu drogi, pobierała opłaty za parkowanie na miejskimi terenie. 10:26, 27.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qw_qw_

1 0

Paragon to podstawa reklamacji. 07:58, 28.02.2020


JacekZTojTojaJacekZTojToja

2 7

Widać że nawet są butle gazowe. Ktoś kupi i nabije gazem to murowany wybuch. 11:12, 27.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

leon z pocztyleon z poczty

2 1

a skąd wiesz ze nie sa atestowane
12:10, 27.02.2020


ZTojtojaZTojtoja

2 0

Z atestem na papierze? Kto go wydał? Zobacz na zdjęciu jaki to zardzewiały złom nie butla, może być nie szczelna - wyciek gazu i sru... chałupy nie ma! 14:02, 27.02.2020


DżonDżon

10 1

Dla ościennych miejscowości to wręcz cotygodniowe sakrum i obowiązek pojawić się na Włocławskim Pchlim Targu zaraz po mszy świętej, aby się potargować, pomarudzić, pooglądać, poobgadywać i koniecznie zjeść kiełbasę z grilla lub szaszłyk z których musztarda wielokrotnie barwnie prezentuje się później na wąsie niejednego "Janusza" biznesu i pod nosem niejednej Halyny... to jednak takie nasze, polskie i trzeba to pielęgnować :) 12:12, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bubububu

2 2

W aptekach totalny brak jakichkolwiek masek, płynów do odkażania itp. To samo w hurtowniach. O jakiej gotowości kolesie mówią? Pozostał tylko chlor od dezynfekcji kibli, nieprawdaż? 12:33, 27.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sddfdssddfds

3 0

Kup spirytus i zrobisz sobie płyn bakteriobójczy 12:37, 27.02.2020


katolikkatolik

7 1

Na wirusa mamy w Polsce 2 miliardy.Sam prezes Kurski będzie opowiadał w tv reżimowej jak się ustrzec
zakażenia wirusem, najlepiej modlitwą , w pisie już to stosowali do innych zdarzeń. 12:34, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Xyz.Xyz.

8 0

A ja najbardziej lubię patrzeć jak między ludźmi w tych alejkach Janusz pcha swój rower z papierochem w gębie dmuchając innym prosto w buzie o jeździe po nogach nie wspominam bo to standardowa atrakcja za free 12:37, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

należy unikać skupisnależy unikać skupis

4 0

W Łodzi jest już potwierdzone zachorowanie na koronawirusa. To kobieta, która wróciła z Tajlandii. Leży na OIOMIE w Biegańskim. Rząd uspokaja, żeby nie wzbudzać paniki, ale sytuacja jest naprawdę groźna. Pani Prof.Chybicka ma całkowitą rację. 13:23, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ELfELf

1 0

Właścicielem jest MARES. 15:40, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElfElf

1 2

Rozliczyć tego co pobierał opłaty za parking. Jeśli targowisko jest zamknięte w niedzielę i inne sklepy to dlaczego pchli targ działa. Dlaczego miasto się tym nie zainteresuje. To jest łamanie prawa. 15:46, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA