Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa przekazała Wojskom Obrony Terytorialnej 600 litrów alkoholu pochodzącego z przestępstwa. Nielegalny spirytus zostanie przerobiony na preparaty dezynfekcyjne.
Żołnierze WOT, którzy wspierają służby specjalistyczne, odciążają cywilną służbę zdrowia i edukują społeczeństwo w celu ograniczenia skutków rozprzestrzeniania się koronawirusa i sprawują między innymi opiekę nad osobami starszymi, alkohol otrzymali za darmo. KAS przekazała im 600 litrów płynu.
- Ze spirytusu, w stosunku do którego wcześniej orzeczono przepadek na rzecz Skarbu Państwa, wytworzony zostanie prearat do dezynfekcji. Substancja ta posłuży do odkażania rąk, odzieży, infrastruktury i środków transportu pozostających w dyspozycji wojska - informuje Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa w Bydgoszczy.
Administracja Skarbowa zaznacza, że przekazanie alkoholu etylowego żołnierzom to oszczędności w wysokości około 40 tysięcy złotych dla budżetu państwa. To także realne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa polskiego społeczeństwa.
- Wsparcie organów i służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa państwa i obywateli w sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, to obecnie jedno z najistotniejszych zadań Krajowej Administracji Skarbowej - dodają przedstawiciele KAS.
pampa10:19, 31.03.2020
zawierz ta wojtkowi na rynek przy kaliskiej on go zagospodaruje na ognistą wodę
Spyrytus10:24, 31.03.2020
Może tak by się w końcu policja wzięła za sprzedaż spritu na targowisku przy zielonym rynku !!!!!!!
UWAGA10:25, 31.03.2020
Poddawajcie adresy melin itp. ciężka sytuacja jest oni nie zbiednieją a ten spirytus zarekwirowany może uratować ludzia życie!!!!
Kto sprzedaje pampę 10:35, 31.03.2020
Mało to melin we Włocławku , zarekwirować wszystkim spirytus zaraz poprawi się sytuacja z płynami do dezynfekcji .
WOT10:39, 31.03.2020
WOT robi dobrą robotę na granicy ze służbami i przy szpitalach rozwożą próbki do badań a także na liniach produkcyjnych wspierają Orlen i KGHM ,oraz ratownicy medyczni WOT niepracujący na co dzień w służbie zdrowia w tym 14 szpitali wojskowych w gotowości! dziękujemy ....!!
Ebola16:43, 31.03.2020
Ja się dziwiłem co robiła wczoraj ciężarówka WOT na 3-go Maja, a ci likwidowali melinę.
Bardzo dobrze17:02, 31.03.2020
Wszystkie melyny by zamknęli spirytus do odkażania byłby dla wszystkich.
Ceglana 17:03, 31.03.2020
Na ceglanej w ogierni by zlikwidowali u wróbla już by było kolejne kilka butli
Ja tez chce01:14, 01.04.2020
Dostali spirytus? No kurczę jest motywacja żeby wstąpić do wotu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kupujesz czereśnie z bazarku? Lepiej przeczytaj
Można wcale nie pryskać, jeść po ciemku i nie robali nie widzieć.
Boją się robaczka
20:23, 2025-07-03
Ewakuacja w urzędzie we Włocławku. Pracownicy reagowali
Niewielka strata
yhy
20:20, 2025-07-03
Tragedia! Kobieta wjechała w wózek inwalidzki
Jeśli panie szły tzw. prawidłową stroną drogi, a o godzinie 20:00 jeszcze nie jest ciemno, to być może były niestety słabo widoczne. Ale, z drugiej strony kierująca pojazdem, gdyby była skupiona na jeździe, to zapewne zauważyłaby piesze na czas. Dobrym zwyczajem jest, że ludzie, np. biegacze, przymocowują do paska czy gdzieś migające lampki rowerowe, albo psom do smyczy. To zawsze daje kierowcy czas na reakcję.
Odblaski!!!!
20:19, 2025-07-03
O naprawie tej drogi mówiło się latami. Wreszcie...
DziutTom wygrał. Zresztą nie ważne kto, ważne że będzie nawierzchnia 😁
bOb
20:09, 2025-07-03
5 0
Tylko ilu już uciekło na L4 tacy oni odważni jak nic się nie dzieje