Potrzebny będzie jeden worek do odkurzacza z włókniny, nożyczki, miarka, coś do pisania, pokrywka od garnka, kilka biurowych spinaczy albo drucik, zszywacz i gumki.
Instrukcję zrobienia 4 maseczek bez szycia w 15 minut znajdziecie na portalu internetowego pisma o dizajnie "Formy" wydawanym przez Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie.
Projekt projekt maseczki z worka do odkurzacza opracowała Monika Wojtaszek-Dziadusz z Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP.
O projekcie:
W mniej niż 15 minut z jednego worka i dostępnych w każdym domu drobiazgów można wykonać 4 maski. Jej skuteczność nie została jak dotąd porównana z istniejącymi rozwiązaniami, ale włókniny stosowane w workach do odkurzaczy mają znacznie lepsze właściwości filtrujące niż standardowe tkaniny stosowane do wyrobu maseczek domowymi sposobami. Pamiętajmy jednak, takie maski są rozwiązaniem doraźnym!
Kto ma, może oczywiście użyć maszyny do szycia.
Instrukcję, jak zrobić 4 maseczki z worka do odkurzacza znajdziecie tutaj
okon15:43, 08.04.2020
Typowy wirus ma rozmiar 18 nm(milionowa milimetra), oczko w tych maskach 0,2mm... w jednym oczku zmiesci sie ich dziesiatki tysiecy! Jaki jest sens robienia i noszenia maseczek z materialu(bawelna itp)? Zerowy!
lol16:29, 08.04.2020
Najlepiej kupić duży worek od odkurzacza i założyć go na łeb 😥 głowę 😐
RadekR19:58, 08.04.2020
Lepiej wiadro z castoramy tylko na oczy otwory...
Hardcorebreslau00:30, 12.04.2020
lol kup sobie też duży worek na śmieci i załuż na głowe ale nie zapomnij zacisnąć plastikową tretytka do kabli..potem powiedz że zycie jest piękne skacząc w przepaść.😂😂
worek na głowe17:10, 08.04.2020
20 zł za 5 sztuk xd ta panią serio pogieło :/
nannc17:55, 08.04.2020
jak chińskich nawożą covid to mamy nosić maseczki!!!!!!!!!!!!!
lepik09:19, 09.04.2020
lepiej kupić biustonosz taki większy nie na pryszcze przeciąć w połowie i masz dwie maseczki
MaskaZorro22:54, 09.04.2020
Na maseczki najlepiej nadają się babcine majteczki.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
We Włocławku powstanie fontanna!
Za te pieniadze mozna by poprawic nieudolnie zrobione sciezki rowerowe.
asg
01:21, 2025-05-15
Okazja tylko raz w roku. Ratusz z innej perspektywy
Tesco
Tesco
00:51, 2025-05-15
Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta?
maciora onanista (bez kobity od 10lat) aż tyle?🤣🤣🤣
83ei
22:20, 2025-05-14
Anwil mocno otwiera play-offy. Toruń pokonany
A gdzie zdjęcia kibiców ? Ja się pytam
Wściekły Edmund
22:00, 2025-05-14
3 0
Maski są dla chorych i to zarówno tych co wiedzą jak i tych co nie wiedzą że są zarażeni. 80% ludzi nie wie że jest zarażona. Maska ma chronić zdrowych przez zarażonymi , którzy rozpylają wirusa kichając, kaszląc lub mówiąc. Dzięki masce ślina która jest źródłem transportu dla wirusa zostaje blisko właściciela. Wirus jest malutki jak sam wspomniałeś , ale sam sobie nigdzie nie poleci.