Według wojewody kujawsko-pomorskiego, pandemia koronawirusa na terenie naszego województwa wyhamowuje. - Powoli przymierzamy się, aby ograniczać miejsca dla chorych na na COVID-19, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie - mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
- W ciągu ostatnich dziesięciu dni na terenie województwa kujawsko-pomorskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem tylko u siedmiu nowych osób. Jednocześnie przybyło aż 133 ozdrowieńców. To pokazuje, jaka jest skala zanikania tej choroby w naszym regionie
- czytamy w komunikacie Oddziału Informacji i Analiz Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.
Cytowany jest też wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
- Służba zdrowia działa jeszcze tak, jak zaplanowaliśmy to w marcu. Mamy łącznie 1350 miejsc przeznaczonych dla osób chorych na COVID-19. Powoli przymierzamy się, aby te miejsca ograniczać, aby przywracać dostęp do leczenia osób chorych na inne schorzenia w pełnym zakresie. Są ku temu podstawy
- przekonuje wojewoda kujawsko-pomorski.
Oddział Informacji i Analiz Biura Wojewody Kujawsko-Pomorskiego poinformował również, że codziennie pobieranych jest i następnie przebadanych laboratoryjnie około 1000 próbek. Łącznie, od początku trwania pandemii w naszym wojewodztwie, wykonano ponad 32 tys. takich badań.
- Panujemy nad sytuacją, ale ciągle musimy pamiętać o zachowywaniu obostrzeń i wymogów stawianych przez rząd - podkreśla wojewoda. - Jeżeli sytuacja nie będzie się zmieniać na niekorzyść, chcemy, aby wszystko jak najszybciej wróciło na właściwe tory, szczególnie gospodarka.
Od początku pandemii w kujawsko-pomorskim potwierdzono 587 przypadków koronawirusa. 412 osób już wyzdrowiało. 44 zmarły.
W szpitalach przebywa jeszcze 107 osób.
Blisko 2400 osób jest w kwarantannie.
lizus15:00, 22.05.2020
Łoj platformersi beda wkurzeni ze pis sobie radzi bo caly czas ich haslo wqyborcze to IM WPOLSCE GORZEJ TYM DLA NAS LEPIEJ szkoda ze nie maja koronoswirusa w butelkach bo byscie widzieli co by robili tak by wojowali az przewrot w polsce by zrobili i by gadali ze w czasie pandemii pinidzy nima i nie bedzie na pomoc dla ludzi tylko sami by kase przytulili
BSL-407:10, 24.05.2020
Witam.Podobno wirus wychamowuje.Ciekawe.Moj syn ,z ktorym nie mieszkam,tak wyszli tydzien temu przez 2 dni mial 40stop. gosaczki i tak dalej.Wniosek zarazil sie Covid-19.po 4 dniach chodzi na treningi nie nosi maseczki i nikt sanepidu nie powiadomil ,bo niby po co.Za 2 tygodnie przybedzie jakies 40 osob zarazonych,ale kogo to obchodzi.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowy rozdział dla pacjentów. W PCZ wielka feta i sprzęt
O matko, kiedyś wszystko miało dopisek 3D. Teraz zesr@ć się chcą z AI🤦🏻♂️
Czuczu
23:02, 2025-06-30
MON wdraża procedury na wypadek wojny
Można być spokojnym, poczta potrzebuje w normalnym trybie na dostarczenie listu poleconego dwa tygodnie a priorytetu 4 do 6 dni. Tak że spokojnie nie wyglądał bym listonosza z pilną przesyłką.
Anty poczta
22:57, 2025-06-30
Maryla zagrała we Włocławku i… została na noc. Wiemy, g
Jeśli spała w RIVERSIDE to znaczy, że w miejscu w którym zaczynała śpiewać. Tak to wtedy Maryla śpiewała w Deku na 3-go Maja i w Kujawcu!
Pamietający
22:56, 2025-06-30
Z Południa odchodzi wikary, nowego nie będzie
Jest strona Diecezji wloclawskiej i tam są aktualności dla osób zainteresowanych.
.......
22:30, 2025-06-30
0 0
możesz napisać po polsku?