Zamknij
REKLAMA

Ilu zakażonych koronawirusem nie ma objawów? Wyniki badań porażają!

08:47, 29.05.2020 | M.O.
Skomentuj Ilu zakażonych osób może przejść chorobę bezobjawowo? fot. depositphotos.com
REKLAMA

Gorączka, suchy kaszel, problemy z oddychaniem - to tylko niektóre z dobrze znanych objawów koronawirusa. Objawy COVID-19 nie muszą jednak występować u wszystkich zakażonych. Ile osób przeszło chorobę bezobjawowo? Szokujące dane przekazali australijscy badacze. 

Australijscy naukowcy przedstawili wyniki badań przeprowadzonych wśród pasażerów i załogi statku, który w połowie marca wyruszył z Argentyny w rejs na Antarktydę. 

Rejs trwał 21 dni. Mimo podjętych środków bezpieczeństwa nie uniknięto tam zakażeń. Statek stał się laboratorium, a autorzy prac brali udział w rejsie. Dwóch z nich to pasażerowie, jeden był lekarzem pokładowym. 

Teraz na łamach czasopisma "Thorax" australijscy naukowcy przedstawili swoje wnioski. Te mogą szokować. 

Na pokładzie statku łącznie znajdowały się 223 osoby. Wśród nich 128 pasażerów i 95 członków obsługi. Statek wypłynął w rejs tuż po tym jak ogłoszono stan pandemii. 

Wtedy wydawało się, że wszyscy przebywający na statku są zdrowi. Mieli zmierzoną temperaturę, a także zalecono używanie środków ochrony osobistej. Mimo to, po ośmiu dniach odnotowano pierwszy przypadek i wprowadzono dodatkowe środki ostrożności. 

Pasażerowie pozostali w swoich kabinach, a posiłki donosiła obsługa ubrana w kombinezony. Niestety, to nie pomogło. Obawy wystąpiły u kolejnych pasażerów. 

Kiedy statek zacumował w Urugwaju zdecydowano o przeprowadzeniu testów - 8 osób wymagało przewiezienia do szpitala, 4 z nich podpięto do respiratorów, 1 osoba zmarła.

W 20. dniu wyruszenia z Argentyny pobrano wymazy od wszystkich znajdujących się na statku. Testy wykazały zakażenie w sumie 128 osób. Wśród tych, których wyniki potwierdzały zakażenie koronawirusem, 24 osoby miały objawy, w tym 8 wymagających ewakuacji.

Okazało się, że aż 104 osoby (81 proc.) przechodziły infekcję bezobjawowo. 

Wyniki badania są zaskakujące, ale też napawają niepokojem. Statek, w czasie podróży, był odizolowany, zachowywano wszelkie standardy bezpieczeństwa, a rozprzestrzenianie się wirusa oddawało sytuację w zamkniętym środowisku.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

AntyDDAntyDD

0 0

"Obawy wystąpiły u kolejnych pasażerów."..no chyba jednak "objawy"..21:0 10:51, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MixMix

3 3

Wiekszosc normalnych ludzi wie ze korona swirus to sciema I nowy biznes dla nabicia kasy na pseudo szczepiaki. Kto z waszych znajomych zarazil sie bez innych chorob. Proponuje zobaczyc fillip jak testy robia w Indiach nawet koza ma pozytywny wynik. Pozatym lekarz za potwierdzenie dostaje kase extra. *%#)!& spoleczenstwo latwiej kontrolowac 11:24, 01.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

1 1

Daj mi Boże do naturalnej śmierci chorować bezobjawowo. 09:07, 02.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA