Zamknij
REKLAMA

Powiat włocławski: połowa przypadków COViD-19 z całej epidemii pojawiła się w ciągu ostatniego tygodnia

13:00, 02.07.2020 | G.S.
Skomentuj
Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Pod Włocławkiem przybył kolejny zakażony koronawirusem.  Połowa wszystkich przypadków COViD-19 z powiatu to zachorowania, które pojawiły się w ciągu ostatniego tygodnia. 

Liczba przypadków koronawirusa we Włocławku wiele tygodni temu zatrzymała się na 24, natomiast w powiecie włocławskim od kilkunastu dni co rusz pojawiają się kolejni chorzy.

Pierwszy przypadek po miesiącu przerwy wykryto 19 czerwca. Od tego czasu, przez niespełna dwa tygodnie, liczba zakażonych wzrosła z 7 do 13 osób. Aż 5 chorych pojawiło się w ciągu ostatniego tygodnia. 

Wojewoda kujawsko-pomorski, sanepid, ani władze powiatu włocławskiego nie podają na terenie jakich miejscowości wykrywane są nowe przypadki. 

Przez ostatni tydzień liczba osób w kwarantannie na terenie powiatu włocławskiego wzrosła z 53 do 80. W tym samym czasie we Włocławku prawie się podwoiła (z 19 do 38). 

W kujawsko-pomorskim od początku epidemii wykryto 678 przypadków koronawirusa. 542 osoby wyzdrowiały. Zmarło 49

W czwartek, 2 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 371 osobach zakażonych koronawirusem i 15 zgonach. Najwięcej nowych pacjentów nadal diagnozuje się na Śląsku oraz w województwach łódzkim i mazowieckim. 

Bilans zakażeń w Polsce to obecnie 35 146. 1492 osoby zmarły, 22 209 uznaje się za wyleczone. 

(G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

wirwir

41 12

Jak to ? przecież pan premier ogłosił, że zarazy nie ma. 13:56, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

(-)(-)

5 3

Pan? 21:06, 02.07.2020


do wirdo wir

0 2

nie dotyczy takich jak ty 07:54, 03.07.2020


LubienLubien

33 4

W autobusie ludzie maseczek nie noszą. Niektórzy dychają. Mamy lipiec . Na nic apel włodarza Kowala.. 14:07, 02.07.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

2 grupa inwalidzka2 grupa inwalidzka

2 6

odstaw leki 21:55, 02.07.2020


medykmedyk

5 1

weż 2 grupo inwalidzka lekarstwa i odstaw uzywki to tlen do mózgu dojdzie i moze zaczniesz myśleć 22:32, 02.07.2020


WirusWirus

2 1

Tenże włodarz Kowala,najpierw otwiera targowisko w mieście również w soboty(oprócz tradycyjnej środy), a potem apeluje do mieszkańców żeby uważali ,maseczki, etc. itd.,przyznam ,że trochę trudno tu dostrzec elementy jakielkolwiek logiki 😐 16:42, 03.07.2020


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

24 7

Otwórzcie jeszcze jeden pchli targ w sobotę ....a będzie naprawdę wesoło we Włocławku i okolicy ... zwłaszcza osobom w podeszłym wieku najbardziej narażonym na wirusa .Chyba że o to chodzi samorządowcom ... 14:53, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MK TVMK TV

5 9

A MI NIE ZAL CHAMÓW I ZAWISTNYCH LUDZI ZDYC****HAJTA PAMIĘTAJCIE ŻE NIC NIE TRWA WIECZNIE 21:44, 02.07.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

111111111111111111

0 1

Rozpuszczone nie znajace jezyka dziecko. 15:24, 03.07.2020


Anty idiotaAnty idiota

0 1

Powiem krótko JESTEŚ WIELKIM I D I O T Ą może być że zdechniesz szybciej niż inni. Twój idol też nazwał połowę społeczeństwa że są gorsi od korona wirusa. 20:24, 03.07.2020


XdXd

13 5

No to macie swoje urlopy w Boże Ciało... 22:31, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nielekceważmynielekceważmy

3 1

Uważajcie kochani na siebie, noście te maseczki i dezynfekujcie ręce. Nie dajmy się 09:56, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


OkOk

0 0

601509853 sms 18:04, 06.07.2020


do POLEK i POLAKÓW !do POLEK i POLAKÓW !

3 1

W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego.

Nie będzie tutaj patosu, postaram się przedstawić konkrety.

Myślę, że większość osób, które zobaczą ten post , którzy rozumieją język polski i mogą głosować pójdą na wybory i będą głosować przeciwko Dudzie, czyli na Trzaskowskiego. Zrobię to samo.

Do kogo zatem kieruję ten post? Przede wszystkim do tych, którzy nie chcą PiSowskiego monopolu władzy, ale wciąż mają rozterki, bo Trzaskowski im nie odpowiada. Po drugie do tych, którzy uważają, że obie opcje są tak samo złe - i nie zagłosują lub oddadzą nieważny głos. Po trzecie - choć wątpię w szanse powodzenia - do tych nielicznych (wśród moich znajomych), którzy chcą głosować na Dudę.

Kolejność argumentów losowa.
--------------------------------------------------------------------------
(1) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to poparcie dla Platformy, której nie lubię z powodów x, y, z".

To nieprawda. Głos oddany na Trzaskowskiego nie jest poparciem dla partii, z której się wywodzi. Jeśli wygra Trzaskowski, to i tak do wyborów parlamentarnych mamy kilka lat, podczas których wszystko się może zmienić, zaś Wy możecie działać/wspierać Wasze partie: Lewicę, Konfederację, PSL itd.

Głos na Trzaskowskiego to głos przeciwko PiSowskiemu jedynowładztwu.

(2) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo to liberał, a ja jestem osobą lewicową. No i PiS wprowadza jakieś programy socjalne".

Odpowiedź:
(a) Nie znam prawdziwych poglądów Trzaskowskiego. Nie wierzę w jego zapewnienia o tym, że będzie wetował wszystkie podatki (choć chciałbym, żeby tak było). Myślę (mam wrażenie, doksę), że gospodarczo (i w ogóle światopoglądowo) to najbliżej mu do Wiosny Biedronia.

(b) Platforma to partia bezideowa, której liberalizm gospodarczy został Tuska oficjalnie odsunięty na bok - już w 2011 roku (choćby w wywiadzie dla "Polityki", jeśli mnie pamięć nie myli). Myślę, że Platforma nie jest ani liberalna, ani socjalna, tylko bezideowo-centrystyczno-pragmatystyczna. Czyli nijaka.

(c) Trzaskowski będzie "tylko" prezydentem. Oznacza to, że nie będzie miał większości w Sejmie, Koalicja Obywatelska nie stanie się nagle partią rządzącą, więc nawet jak boicie się rządów Platformy, to *głos na Trzaskowskiego nie jest głosem na jego partię, a przeciwko PiSowi*. I jak wyżej - po wyborach prezydenckich będą jeszcze trzy lata do budowania czegoś, co nie jest ani PiSem, ani KO.

(d) PiS wprowadza programy socjalne - ok, tylko że robi to w sposób nieprzemyślany, a przede wszystkim: czysto populistycznie. Co nam po 500+ i innych programach, skoro prawo i sądy kwiczą, a rząd może robić, co mu się podoba? To tak, jakby ktoś nam rzucał codziennie kawałek chleba, a przy okazji okładał nas po gębie. Trochę słaby deal. No i - jako że zwracam się tutaj do osób lewicowych - PiS oznacza wzrost nietolerancji (co widzimy już dzisiaj), wzmocnienie pozycji Kościoła katolickiego i brnięcie w retorykę plemienną.

(e) Trzaskowski już zapowiedział, że nie będą ruszać 500+. Co więcej, Małgorzata Trzaskowska zapowiedziała dodatek do emerytury dla matek, minimum 200 zł.

(3) "Nie zagłosuję na Trzaskowskiego, bo nie jest konserwatystą i wolnorynkowcem".

Zakładam, że głosowałeś/aś na Krzysztofa Bosaka. Albo na Żółtka. Bez znaczenia w tym kontekście.
A zatem wiesz, że PiS to prawicowa socjaldemokracja, plucie na prawo i rozrost biurokracji oraz regulacji. Trzaskowski będzie blokował PRZYNAJMNIEJ plucie na prawo (czyt. zamachy na sądy i administrację), a możliwe, że część ustaw antywolnościowych również odrzuci. Tak czy inaczej, PiS nie będzie miał pełnej swobody plucia na Polaków.

(4) "W ogóle nie zagłosuję. To system, który mi narzucono z góry i który odrzucam jako taki. Trzaskowski czy Duda - i tak jestem niewolnikiem".

Rozumiem to doskonale. Ja normalnie sam nie biorę udziału w wyborach lub oddaję nieważny głos. Nie mam w Polsce żadnej reprezentacji, zaś sam ten system (w którym większość może łamać prawa jednostki) jest dla mnie immanentnie zły. Natomiast pomyśl w ten sposób: tego rodzaju system faktycznie jest kiepski. Ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś (jak PiS) zaczyna wywalać wszystko do góry nogami i z demokracji wilczo-plemiennej wyłania się quasi-autorytaryzm.

Pozwolę sobie na analogię, która będzie trochę przesadzona, ale tylko trochę: wyobraź sobie, że zostałaś/eś wrzucony do obozu pracy. Jest ciężko i nieludzko, ale jest ustalony kodeks i zasady, których oprawcy (kierownictwo obozu) nie mogą przekraczać. Co więcej, okazuje się, że raz na jakiś czas więźniowie i więźniarki mogą wybrać kierownictwo (wśród oprawców, rzecz jasna). Na kogo zagłosujesz? Na tych, którzy trzmają się kodeksu i zasad, czy na tych, którzy będą go mieli gdzieś i zrobią z Tobą, co im się podoba?

Głos na Trzaskowskiego to głos na blokadę tych drugich.

(5) "Nie zagłosuję, bo będzie to niezgodne z moim sumieniem".

Rozumiem. I szanuję to. Jeśli faktycznie masz mieć poczucie winy przez głos na (zakładam, że znienawidzonego lub nielubianego przez Ciebie) Trzaskowskiego, to nie głosuj. Ale zastanów się najpierw, czy nie jesteś w stanie pomyśleć o głosie na Trzaskowskiego jako o głosie na blokadę. Ot, nie głosujesz na osobę, ale na instrument, który ma nas chronić przed niebezpieczną maszyną. Tak naprawdę nie głosujesz na Trzaskowskiego, tylko PRZECIWKO. Przeciwko PiSowi.

Może jednak Twoje sumienie ucieszy się, że przyłożyłeś/aś rękę do odsuniecią PiSu od jedynowładztwa?

(6) "Oddam nieważny głos/nie zagłosuję, bo obie opcje są tak samo złe".

Po pierwsze, nie możesz tego wiedzieć, ponieważ oceniamy istniejącą prezydenturę Dudy (czyt. podpisywanie wszystkiego, co mu Morawiecki z Kaczyńśkim pod nos podstawią) i zakładamy, że jeszcze nieistniejąca prezydentura Trzaskowskiego będzie lepsza.

A myślę, że będzie, a to dlatego, że dojdzie do blokadu PiSu. I o to chodzi. O blokadę ich quasi-autorytarnych zapędów.

Jeśli utożsamiasz Trzaskowskiego z Platformą, to pamiętaj, że głosujemy na urząd prezydenta, nie w wyborach parlamentarnych. No i nawet jakby jakimś cudem Platforma znowu rządziła (w co wątpię), to będzie to zupełnie inna partia, bo inni ludzie będą w niej rządzili. Czy lepsi od Tuska? Nie mam pojęcia. Możliwe.

Ale przede wszystkim "PiS - PO jedno zło" to twierdzenie, w które wierzyłem, ale które okazało się fałszywe. Bo PiS to jednak większe zło.

(7) "Głosuję na Dudę".

Nie wiem, co Ci powiedzieć. Nie widzisz tego, co robi PiS? Co się dzieje w sądownictwie, w mediach publicznych? Jak rząd Morawieckiego podszedł do koronawirusa, jak bezmyślnie i w nieprzemyślany sposób wprowadzał zakazy, nakazy i "tarcze antykryzysowe"? Albo jak próbował przepchnąć wybory 10 maja, zupełnie mając gdzieś Konstytucję, prawo wyborcze i zdrowie ludzi?

Zejdź z poziomu głoszonych haseł i przyjrzyj się konkretnym działaniom. Przyjrzyj się, jak działa Polskie państwo pod rządami PiSu i zadaj sobie pytanie: "Czy to faktycznie to, czego chcę?".

-------------------------------------------

Drogie, drodzy.

Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra.

Dlatego... no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego!!! 17:58, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA