Zamknij
REKLAMA

Tlenoterapia pomaga pacjentom z koronawirusem. Jak może pomóc Tobie?

00:01, 03.08.2020 | .

Koronawirus ciągle jest tematem numer jeden. W Polsce ostatnio notuje się rekordy nowych zakażeń. W tym kontekcie rośnie znaczenie tlenoterapii hiperbarycznej, która pomaga pacjentom z niewydolnością płucną spowodowaną chorobą COVID-19. To nie pierwszy raz, gdy leczenie hiperbaryczne okazuje się niezwykle skuteczne, nie tylko przy dolegliwościach w oddychaniu.

Skuteczność leczenia tlenem hiperbarycznym potwierdziły badania przeprowadzone u pacjentów z koronawirusem w samym centrum epidemii - chińskim mieście Wuhan. W ten sposób zwalczano u chorych hipoksemię, czyli zbyt niski poziom tlenu we krwi.

Efekty zabiegów były bardzo pozytywne, choć część chorych była już w stanie krytycznym*.

Złagodzenie objawów spowodowanych koronawirusem zaobserwowano już po pierwszych seriach zabiegów. Tlenoterapia znacząco złagodziła objawy, a w kolejnych zabiegach ustępowały duszności oraz wyrównywał się oddech pacjentów.

Podawanie tlenu w komorach hiperbarycznych dlatego jest tak skuteczne, bo pacjent otrzymuje skoncentrowaną jego dawkę w warunkach wyższego ciśnienia. 

Po badaniach przeprowadzonych w Chinach z udziałem pacjentów z koronawirusem okazało sie, że jest kilka istotnych zalet tlenoterapii hiperbarycznej w stosunku do zwykłego oddychania świeżym powietrzem:

 • zwiększona wydajność przyswajania tlenu, powodowana przez zwiększone przenikanie cząsteczek gazów w tkankach płucnych.
 • ilość tlenu, która rozpuszcza się we krwi, jest dużo większa, niż całkowita zdolność transportu hemoglobiny. Tutaj tlen jest dostarczany do osocza i do płynu mózgowo-rdzeniowego.
 • zahamowanie niedoboru tlenowego organizmu. W serii krótkich zabiegów poprawia metabolizm, nawet tych najbardziej niedotlenionych części organizmu.
 • wiele badań potwierdziło także wpływ hiperbarii tlenowej na komórki odpornościowe. Wiele publikacji medycznych wskazuje na działanie terapeutyczne tlenu hiperbarycznego w ostrym obrzęku płuc na dużych wysokościach.

Podsumowując, hiperbaria nie leczy choroby COVID-19, ale jest skuteczną metodą minimalizowania skutków ubocznych niedotlenienia organizmu. Zwiększa wydolność organizmu i przyśpiesza procesy regeneracyjne.

Nie tylko koronawirus...

W wielu krajach tlenoterapia hiperbaryczna jest popularnym i rozpowszechnionym sposobem leczenia wielu różnorodnych chorób urazowych, ostrych, przewlekłych i zapalnych

 Lista pacjentów, którym zalecane jest skorzystanie z tej metody, jest bardzo długa:

 • komora jest polecana w przypadku chorób o podłożu neurologicznym, takich jak Alzheimer, Parkinson, ADHD czy jako terapia wspomagana w przypadku autyzmu,
 • tlenoterapia hiperbaryczna jest uważana za najskuteczniejszą znaną metodę leczenia trudno gojących się ran. Poleca się ją w przypadku stopy cukrzycowej, po ciężkich kontuzjach, przeszczepach, poparzeniach, zakażeniach tkanek miękkich. Tlen pobudza komórki ciała do wzrostu i odbudowy i przyspiesza gojenie.
 • metodę tę stosuj się także w przypadku nadciśnienia i miażdżycy,
 • podczas chorób autoimmunologicznych,
 • odżywianie organizmu tlenem sprawdza się także w leczeniu anemii,
 • komora hiperbaryczna może ulżyć cierpiącym na migreny,
 • w komorze hiperbarycznej odtruwamy organizm zmniejszając ilość toksyn w ciele, efektywnie stymulujemy go do szybszej regeneracji i neutralizujemy wszelkie stany zapalne.
 • tlenoterapia jest stosowana również w przypadku otyłości,
 • tlen hiperbaryczny sprawdza się też w walce z uzależnieniami. Regularne seanse w komorze hiperbarycznej sprawiają, że organizm samoistnie zaczyna odrzucać wszelkie toksyczne substancje, jak nikotyna czy narkotyki. Regularne zabiegi sprawiają więc, że nasze ciało odzyskuje nie tylko zdrowie, lecz także naturalne piękno i kondycję. 

Sprawdź koniecznie czy leczenie tlenem hiperbarycznym może pomóc także Tobie!

Gabinet Tlenoterapii Hiperbarycznej

Włocławek

ul. Wysoka 15b pokój nr 7

tel.: 733609070

* Źródła:
https://hyperbaricexperts.com/pdf/Hyperbaric_oxygen_therapy_in_the_treatment_ofCOVID-19_Severe_Cases.pdf
https://www.aamhei.com/wp-content/uploads/2020/03/Hypoxia-and-COVID-19-AAMHEI.pdf
https://www.hbotnews.org/hyperbaric-oxygen-therapy-for-new-coronavirus-pneumonia/
https://hyperbaricexperts.com/pdf/Hyperbaric_oxygen_therapy_in_the_treatment_ofCOVID-19_Severe_Cases.pdf
https://hbot.com/hyperbaric-oxygen-for-covid-19-report/
https://www.hbotnews.org/hyperbaric-oxygen-therapy-for-new-coronavirus-pneumonia/
(MATERIAŁ PROMOCYJNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA