Zamknij
REKLAMA

Co dalej z weselami w czasie COVID-19? Będą poważne zmiany!

10:26, 04.08.2020 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

W ciągu najbliższych dni mają zostać opublikowane najnowsze wytyczne dotyczące organizacji wesel w czasie pandemii koronawirusa.  Co się zmieni? Nowożeńcy mogą być niepocieszeni. 

Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas, który był gościem portalu money.pl jasno przedstawił punkt widzenia służb sanitarnych na temat organizacji uroczystości rodzinnych, a w szczególności wesel.

- Wydawało nam się, że wesela będą bezpieczne. Sytuacja doprowadziła do tego, że wiemy, że wesela są zbyt duże - czasem trzykrotnie większe niż nasze rekomendacje, są tam starsi ludzie. Jest tam naprawdę kompletny brak dystansowania - mówił Jarosław Pinkas. 

Szef sanepidu stwierdził, że w ciągu kilku dni wydane zostaną nowe rekomendacje dotyczące organizacji wesel w czasie pandemii COVID-19. Zmiany, które zaproponuje sanepid mają dotyczyć liczby gości biorących udział w wydarzeniu, a także długości trwania imprezy. 

– Będziemy apelować o to, żeby wesela były mniejsze i trwały krócej – powiedział Główny Inspektor Sanitarny. 

Ponadto prowadzony może zostać rejestr wesel.

Według szefa GIS w rejestrze miałyby się znaleźć informacje na temat miejsca organizacji wesela i liczby zaproszonych gości.

- Gdyby pojawił się wirus, to w przypadku rejestru dochodzenie epidemiologiczne jest zupełnie inne. Dzięki rejestrowi z adresami gości będzie nam łatwiej trafić do tych, którzy mogą być potencjalnie zakażeni - mówił Pinkas. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

no cowid 19no cowid 19

3 1

wyjdzcie jak niemcy to będzie normanosć xd 13:07, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yhmyhm

9 2

jasne, wszyscy nagle na weselach się zarażają 13:18, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA