Zamknij
REKLAMA

Kiedy rozmrażanie gospodarki? Minister finansów ujawnił dwa terminy

13:39, 13.01.2021 | Źródło: Money.pl
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Rząd przedłużył obostrzenia związane z koronawirusem do końca stycznia. W związku z tą decyzją przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania. O tym, kiedy możemy spodziewać się rozmrożenia gospodarki i zdejmowania restrykcji mówił minister finansów Tadeusz Kościński. 

Wśród obowiązujących obostrzeń są m.in. te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń. 

Z działalności wyłączone są sklepy w galeriach handlowych, zamknięte są hotele (z wyjątkiem tych pracowniczych). Restauracje mogą świadczyć swoje usługi jedynie na wynos i na dowóz.

Część przedsiębiorców zaczyna się buntować i zapowiada otwarcie biznesów.  

Szef resortu finansów Tadeusz Kościński był gościem programu "Money. To się liczy". Pytany był o to, kiedy nastąpi luzowanie lub zniesienie obostrzeń w Polsce,

- Nie jesteśmy wyspą, jesteśmy częścią kontynentu, na około wszyscy sąsiedzi mają bardzo poważne kłopoty. Nie można powiedzieć, że u nas jest dobrze i otwieramy wszystko, bo tydzień później będzie dużo gorzej - mówił w programie "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński.

Szef resortu ujawnił dwa prawdopodobne terminy. 

- Mam nadzieję, że już za 2-3 tygodnie obostrzenia będą już trochę mniejsze, że szczepionka zacznie działać. Mamy też ozdrowieńców, więc to wszystko będzie robiło swoje. Za 2-3 miesiące możemy powoli myśleć, że wracamy do normalności - dodał.

To odległa perspektywa, ale jak podkreślił minister "niektóre obostrzenia pozostaną długo", ale na przełomie pierwszego i drugiego kwartału pozbędziemy się 80 procent ograniczeń. 

(Źródło: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

AnciaAncia

9 1

Panie ministrze za 2, 3 miesiace to juz niebedzie co otwierac bo wszystko poplajtuje 14:33, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mkmk

5 0

Chciałabym my wierzyć.. Ale co mnie obchodza inne kraje.. Wy zdradziliście i sprzedaliscie Polske, gdyby świrus był tak groźny wy pierwsi byście lecieli po szczepionkę i siedzieli zabarykadowani w schornach.. Tak więc kręcicie spektakl psychozy jak to powiedział koleś u którego na wschodzie jest reżim a naród żyje bez żadnych obostrzeń.. 19:56, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miękiszonmiękiszon

2 0

tłusty kot. 21:35, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KONIEC !!KONIEC !!

0 0

https://miziaforum.com/2021/01/13/na-zywo-bustowski-bez-cenzury-covidowe-konfiskaty-mienia-rolniczego-bustowski-o-akcji-pitonia-goralskie-veto/ 11:14, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgnieAgnie

0 0

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnуch spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie ❤️
22:57, 14.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA