Zamknij
REKLAMA

Lekarze przed tym ostrzegają. Tego nie należy robić tuż po szczepieniu na COVID

14:09, 24.01.2021 | Źródło: Portal ABC Zdrowie
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Trwa okres szczepień przeciwko COVID-19. Aktualnie szczepieni są medycy i osoby z tzw. grupy zero. Kolejni lekarze radzą, jak zachować się po szczepieniu.

Doktor Michał Domaszewski to lekarz rodzinny oraz autor bloga o tematyce medycznej. Lekarz zabrał, zabrał głos na temat podejmowania aktywności fizycznej tuż po zaszczepieniu się na COVID-19. 

Wszelkie przeciwskazania są bardzo dokładnie i konkretnie wymienione charakterystyce produktu leczniczego. Choć nie ma tam wzmianki o aktywności fizycznej i przerwa od treningów nie jest oficjalną rekomendacją, to jego zdaniem jest to konieczne. 

Dr Domaszewski zaleca odpoczynek.

- Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku przyjęcia jakiejkolwiek szczepionki, lepiej nie biec maratonu już następnego dnia. Po szczepieniu organizm jest zajęty wytwarzaniem przeciwciał, a spokój i wypoczynek będą temu sprzyjać - dodał.

Podobnego zdania jest doktor Michał Sutkowski, szef Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Pasjonat biegania sugeruje, by szczepienia nie kolidowały z aktywnością fizyczną.

- Nie ma wytycznych bezwzględnie zakazujących uprawiania sportu po szczepieniu. Jednak zalecałbym zrobienie sobie 1-3 dni przerwy, żeby dodatkowo nie obciążać organizmu - zaleca Sutkowski.

Specjaliści podkreślają, że decyzja o rozpoczęciu treningów tuż po szczepieniu powinna być podejmowana indywidualnie. Należy obserwować organizm i dostosować aktywność do aktualnego samopoczucia fizycznego i psychicznego.

(Źródło: Portal ABC Zdrowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%