Zamknij
REKLAMA

Niedzielski o luzowaniu obostrzeń: "Decyzje muszą być bardzo ostrożne"

08:15, 21.01.2021 | M.O. / PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Z końcem stycznia wygasa aktualne rozporządzenie dotyczące restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Czy planowane jest ich przedłużenie, a może część restrykcji zniknie? O planach rządu mówił minister Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany w Polsat News o ewentualne luzowanie restrykcji w związku z epidemią.

Niedzielski odpowiadając na pytanie zwrócił jednocześnie uwagę, że choć dzienna liczba zachorowań w Polsce "systematycznie maleje, a przynajmniej stabilizuje się", to martwi duża liczba zgonów.

- Wszystkie decyzje, które teraz będziemy podejmowali, muszą być decyzjami bardzo ostrożnymi. Liczba zachorowań na COVID-19 systematycznie maleje, jednak martwi duża liczba zgonów, a ona jest jednym z kluczowych argumentów – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister pytany, czy jest szansa, że od 1 lutego będzie poluzowanie obostrzeń, odpowiedział, że "szansa oczywiście jest". 

- Jeżeli sytuacji się nie zmieni, to jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy podejmowali takie decyzje, których oczekujemy, ale – muszę dokonać tego zastrzeżenia – popatrzmy i pamiętajmy o tym, co się dzieje w Europie. (...) Mamy taką pewną dychotomię, która polega na tym, że u nas jest stabilnie, a wszędzie dookoła w Europie jest niestety eskalacja pandemii – dodał Niedzielski.

Szef resortu wyraził również przekonanie, że gdyby nie wprowadzone restrykcje, to "fala zakażeń sama z siebie by się nie wygasiła".

- Z punktu widzenia ministra zdrowia nie wyobrażam sobie, że dopuścimy do rozwoju pandemii i trzecia fala startująca z poziomu, na którym jesteśmy, doprowadzi do kompletnego paraliżu systemu opieki zdrowotnej – powiedział.

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

 🤣 🤣

2 1

Adam Niedzielski, syntezator mowy dalej w swoim świecie. Kojec na Białołęce i mamdżur czekają. 10:19, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BRAWO !!BRAWO !!

0 0

ZOBACZ JAK PRACODAWCA ROZWALA SANEPID ^^

https://www.youtube.com/watch?v=DFyAFQru5es 14:13, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%