Zamknij
REKLAMA

Nagła zmiana kolejności w programie szczepień. Ogłoszono to oficjalnie!

12:50, 20.01.2021 | M.O. / PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Będzie korekta rozporządzenia dotycząca kolejności szczepień - etap pierwszy zostanie podzielony na trzy części. Na specjalnej konferencji prasowej zmiany ogłosił minister Michał Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera przyznał na środowej konferencji prasowej, że w ostatnim czasie do resortu zdrowia i KPRM wpłynęło szereg uwag i wniosków dotyczących ustalonej kolejności szczepień, m.in. ze strony Rady ds. Medycznych przy Premierze Mateuszu Morawieckim.

- Szczególnie dużo takich wniosków dotyczyło preferencyjnego i właściwego potraktowania osób chorych na choroby przewlekłe - dodał Dworczyk.

Jak mówił, w każdym procesie decyzyjnym mogą pojawić się błędy, które trzeba skorygować.

- I dzisiaj korygujemy ten nasz błąd i przedstawiamy zweryfikowany i skorygowany etap pierwszy szczepień przeciw COVID-19. Dokonaliśmy, zgodnie z sugestiami Rady Medycznej (...), podziału etapu pierwszego na trzy części - poinformował szef KPRM.

Według niego w części 1A zaszczepieni mają zostać seniorzy powyżej 60 roku życia, w części 1B - osoby z chorobami przewlekłymi (chorzy na nowotwory, osoby po przeszczepach, dializowane), a w części 1C - nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

Dworczyk zapowiedział, że wkrótce zmienione zostanie rozporządzenie dotyczące szczepień przeciwko COVID-19.

Szef Kancelarii Premiera zaznaczył, że utrzymana zostaje możliwość wcześniejszego szczepienia, niż to wynika z wieku, dla osób, które posiadają pewne schorzenia. Osoby takie muszą się zgłosić do swego lekarza prowadzącego po skierowanie na szczepienie i wówczas mogą otrzymać zabieg wcześniej.

Dworczyk poinformował ponadto, że w pomoc przy rejestracji seniorów włączy się Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Polityk zaapelował też do seniorów, by w większym niż dotychczas zakresie korzystali z infolinii dedykowanej programowi szczepień.

- Ten sposób jest bardziej bezpieczny i prostszy do rejestracji - podkreślił szef KPRM. 

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

oXoX

2 4

Totalny zamęt i zero logiki, szczepieni powinni być w pierwszej kolejności 40-50 i 60 latkowie. Ci mogą jeszcze pożyć, co da szczepienie osoby mającej ponad 80 lat? Człowiek nie żółw, nie żyje 150 lat. Oczywiście mowa o osobach wykazujących chęć, żadnego przymusu. Ratowanie życia, które naturalnie niebawem się kończy bez marnotrawstwem, patrząc na skale problemu i możliwości ratowania tylko wybranej grupy. 70 tysięcy osób zmarło z powodu braku pomocy medycznej, osoby w różnym wieku, nawet i 30-latkowie. O tym się nie mówi. 14:39, 20.01.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

DO OXDO OX

1 0

DZBANIE JAK MYŚLISZ CZEMU ????? ILE MAJĄ JESZCZE DRUKOWAĆ BEZWARTOŚCIOWY PAPIER ZADŁUŻONY ????? JAK MYŚLISZ CZEMU PLAN ROCKEFELERA IDZIE Z GODNIE Z PLANEM ???? KORPORACJE MAJĄ SMACZKA NA PRZEDSIEBIORCÓW RZĄD WZIOŁ POŻYCZKĘ OD KORPO BO JESTEŚMY ZADŁUŻENI ! TU NIE CHODZI O WASZE ŻYCIE ,ZDROWIE TU CHODZI O WŁADZE I MAMONĘ ILE MASZ LAT BYŚ CZŁEKU NIE WIEDZIAŁ W JAKIM MATRIXIE ŻYJESZ ? TU MASZ LINKA CO IDZIE Z GODNIE Z PLANEM I POSZŁO A CO NADEJDZIE SAM SZUKAJ PÓKI UE NIE ZABLOKOWAŁA INTERNETU BO BEDZIE TOTALITARNY :) PRZEDSIEBIORCY TERAZ ZOBACZĄ JAK TO JEST W TAKIM NOWYM ŚWIECIE ŻYĆ :) O ILE DOŻYJĄ PO SCEPINECZCE . 18:45, 20.01.2021


PLAN Z 2010PLAN Z 2010

0 0

https://www.youtube.com/watch?v=P4OhfaDN8XA 18:47, 20.01.2021


PLAN C19PLAN C19

2 1

WSZYSTKO ZOSTAŁO ZAPLANOWANE PRZEZ ROCKEFELERA TU MACIE LINK

https://www.youtube.com/watch?v=P4OhfaDN8XA 18:18, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PLANC19PLANC19

2 2

DLATEGO INTERNET CHCĄ NAM ZABLOKOWAĆ 18:19, 20.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%