Zamknij
REKLAMA

Są przecieki ws. znoszenia obostrzeń. Jaka będzie decyzja rządu?

09:03, 22.02.2021 | M.O. / Program
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził plany rządu dotyczące obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Czy Polacy mogą liczyć na dobre informacje?

Lockdown czy też częściowe obostrzenia dotyczące życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego wprowadzone zostały już niemal rok temu. Walka z pandemią trwa i nie zanosi się na jej rychłe zakończenie. 

Od miesięcy obostrzenia są znoszone i wprowadzane, wszystko, jak informuje rząd, w zależności od stanu epidemicznego. 

Obecnie, warunkowo na dwa tygodnie, otwarte zostały hotele i kina dostępne do 50% obłożenia miejsc, a także stoki czy baseny. W tym tygodniu powinny zapaść kolejne decyzje. 

Czy Polacy będą mogli cieszyć się z luzowania obostrzeń, a może trzeba szykować się, w związku z trzecią falą koronawirusa, na kolejny lockdown?

Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski był gościem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski i jasno przedstawił plany rządu. Z wypowiedzi Niedzielskiego wynika, że obostrzenia nie będą znoszone.

Jak mówił, „nie ma przestrzeni do dalszego znoszenia obostrzeń”. Co więcej, przestrzega również dotychczasowe luzowanie obostrzeń może zostać cofnięte. 

- Chcemy popatrzeć jeszcze przynajmniej przez tydzień, co będzie się działo. To nasza dyscyplina tylko może spowodować, że ta fala nie będzie przebijała poziomów z listopada, tylko będzie po prostu mniejsza. To jest nasze jedyne narzędzie i stąd absolutnie nie ma przestrzeni do luzowania obostrzeń - mówił minister Niedzielski.

Polityk nie wykluczył natomiast możliwości regionalizacji obostrzeń. Być może obostrzenia zostaną zniesione tylko tam, gdzie zakażeń jest najmniej. 

(M.O. / Program )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

kosmocovidkosmocovid

10 3

Nadchodzi 999ta fala i marsjańska odmiana covidu..... teatrzyk 12:05, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wniownio

10 0

Koronawirus jak już się pojawił na świecie to nagle nie zniknie tak jak grypa sezonowa tak i on będzie co sezon. Po co liczenie kolejnych fal już 3 będzie i 50 i 100 po o to liczyć po co cokolwiek zamykać albo szczepić co sezon wychodzi nowa mutacja wirusa także trzeba by było szczepić się co pół roku. Po prostu trzeba się nauczyć żyć z tym wirusem jak i z wirusem grypy. Jakoś nikt nie liczy milionowej fali grypy choć co roku zbiera większe żniwo niż nasza koronka. 12:51, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DEPOPULACJADEPOPULACJA

1 0

ONI CHCĄ DAĆ 50 SZCZEPIONEK JEDNEJ OSOBIE MOŻNA TO JUŻ PO ICH SŁOWACH STWIERDZIĆ ŻE MAJĄ LUDZIE BYC SZCZEPIENI CO 6 MC LUB CO ROKU CZYLI GRÓB I DECHA ! 13:54, 22.02.2021


JUŻ ROKJUŻ ROK

2 3

NASA POKAZAŁA WAM TEATR A ONI NIE MOGLI WYROBIĆ ZE ŚMIECHU ŻE MOŻNA Z TEGO KRATERU UCIEC NA MARSA XD TERAZ OD ROKU ROBIĄ Z WAMI CO CHCĄ Z C19 MUSICIE ZROZUMIEĆ DO WYSZCZEPIENIA JESTEŚMY SAMA TO MERKEL POWIADZIAŁA ZASZCZEPIĆ ZAŁĄ POPULACJĘ PSYCHICZNIE TRZEBA SIE PRZYGOTOWAĆ ..... OD SAMEGO POCZĄTKU WIEM ŻE TO TEATR 13:52, 22.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

winowino

2 0

no tylko pytanie dlaczego wszystkich zaszczepić co to zmieni? 13:02, 23.02.2021


dowinodowino

2 0

Zmieni się stan konta tymktórzy na tym przedstawieniu zarabiają.... 15:24, 23.02.2021


REKLAMA
0%