Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Ostatniej doby zdiagnozowano 28073 nowe przypadki zakażenia.
Najwięcej nowych przypadków potwierdzono na Śląsku (4506) i na Mazowszu (4115)
Pozostałe przypadki pochodzą z województw: wielkopolskiego (2779), dolnośląskiego (2695), małopolskiego (2295), pomorskiego (2018), łódzkiego (1548), podkarpackiego (1252), kujawsko-pomorskiego (1126), lubelskiego (1112), zachodniopomorskiego (922), świętokrzyskiego (860), warmińsko-mazurskiego (742), lubuskiego (693), opolskiego (611), podlaskiego (438).
Ministerstwo podało w sobotę, że w 361 informacjach o zakażeniach nie podano adresu. Dane te uzupełni inspekcja sanitarna.
Według Ministerstwa Zdrowia z powodu COVID-19 zmarło 145 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 426 osób. W sumie to 571 zgonów.
A jak wygląda sytuacja we Włocławku i regionie?
W mieście mamy 58 nowych przypadków i 4 ofiary wirusa. W powiecie włocławskim natomiast jest 46 nowych zakażeń, nie ma zgonów. W powiecie lipnowskim 28 przypadków, aleksandrowskim 23, a radziejowskim 7.
Łączna liczba zakażonych koronawirusem od początku wykrycia pierwszego przypadku w Polsce wyniosła tym samym 2415584, w tym zmarło 54737.
Tydzień temu, w sobotę 27 marca, badania potwierdziły 31 757 przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło wtedy 448 chorych.
oX13:12, 03.04.2021
Spokojnie 🙂 Ludzie chodzą z koszyczkiem do kościoła, to zaraz znów wariatki się zbuntują i zablokują plac wolności. 35 tysięcy wróci bodajże w środe-czwartek.
lubień12:27, 04.04.2021
W powiecie nie ma galerii handlowych, wielkopowierzchniowych budowlanych a zakażeń wciąż przybywa. Urząd zamyka się na petentów pod pozorem walki z covidem , ale co poniektórzy z urzędu nawet maski nie założą łażąc po mieście. Zgromadzeń niby nie ma a stada pijaczków na ulicach. Apeluje się siedz w święta w domu, do kościoła dla swojego dobra nie idz. Ale przyzwala się na otwacie sklepu monopolowego w Wielkanoc. Mamy kraj skrajności z takim podejściem to nigdy się nie skończy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki znów działa. Uroczyste o
Komunizm i komuniści - zawsze kojarzą sie z reżimem i morderstwami
Motto
21:54, 2025-07-01
Nowy rozdział dla pacjentów. W PCZ wielka feta i sprzęt
Dyrektor z Bożej łaski. Weź się pochwal Sławomir jak magazyn działa w PCZ. Dobry "kolega" wyciulał i poszedł na L4 a zielony pracownik nie daje rady. Pomyłki na nasze poradnie już są nie do wytrzymania. Dołóż jeszcze obowiązków Pani z magazynu itd. Na pewno się ucieszy. Dalej proś Panią z laryngologii niech zostanie zamiast iść na emeryturę. Bo nie ma kto robić badań. Kiecol powinien cię skropić wodą ognistą za to wszystko. Ale najlepiej otwierać i przecinać wstęgi z Panem Starostą. Żeby znowu z kombajnu nie spadł %%
Cienias
20:32, 2025-07-01
Wenezuelski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Czy Gembicka wypowiadała się w sprawie Jaworka, Dudy, Żaka, Matczaka, Mieszka R.?
Co mi zrobisz jak mn
19:54, 2025-07-01
Malik Montana, Sławomir i Ich Troje na jednej scenie. Ś
Rozdawajta pontony na tych tandetach bo eter mówi że zaleje wam chałupy 😆😆
👤
19:36, 2025-07-01