Zamknij
REKLAMA

Szczepienie trzecią dawką. Minister Niedzielski wyjaśnia szczegóły

11:04, 22.09.2021 | PAP / M.O.
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

- Zgodnie z peselami będziemy automatycznie wystawiać skierowanie na szczepienia trzecią dawką dla osób powyżej 50. roku życia – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Przypominał też, że skierowanie będzie wystawiane dopiero po upływie pół roku od przyjęcia drugiej dawki.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjęto rekomendację przewidującą, że po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 będzie można stosować trzecią dawkę przypominającą.

Mogą z tego skorzystać osoby powyżej 50 lat i medycy.

Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski był pytany o szczegóły zapisywania się na szczepienia osób w wieku powyżej 50 lat, które są już po przyjęciu drugiej dawki szczepionki, a także, czy już mają one wystawione skierowanie.

- Ponieważ mamy kryterium wiekowe, będziemy zgodnie z peselami wystawiać automatycznie to skierowanie. Ten proces zajmie chyba jeden, dwa dni, więc w ciągu najbliższych dni możecie państwo sprawdzić, chociażby na Internetowym Koncie Pacjenta, czy takie skierowanie jest już wystawione - tłumaczył szef resortu zdrowia. 

Dopytywany, czy już można się zapisywać na taki termin, który by wyprzedzał to pół roku, czy jednak skierowanie będzie wystawione później, minister zdrowia podkreślił, że "skierowanie będzie wystawione zgodnie z kryteriami, które są zawarte w komunikacie".

- Czyli z jednej strony to jest kwestia rocznika, a druga kwestia to jest upłynięcie pół roku, więc dopiero wtedy skierowanie będzie pojawiało się na Internetowym Koncie Pacjenta, czy (też) po prostu będzie wystawiane dla danej osoby – wyjaśnił Niedzielski.

Jak zapewniał rzecznik resortu terminów na trzecią dawkę nie zabraknie, bo szczepionek w Polsce jest dość dużo. 

(PAP / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

dr.mengeledr.mengele

5 1

Będziesz WISIAŁ panie Niedzielski ! 11:14, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Precz z komunąPrecz z komuną

5 2

Niedzielski i cała banda są odpowiedzialni za 120-150 TYSIĘCY nadmiarowych zgonów NIE SPOWODOWANYCH COVIDEM, tylko spowodowanych brakiem dostępu do służby zdrowia, przemianowanie szpitali na tylko covidowe itd. W normalnym kraju każdy z nich poszedłby siedzieć ale w niezdekomunizowanej Polsce opartej o założenia gen. Kiszczaka "wy nie ruszacie naszych a my nie ruszamy waszych" nikomu z tych zbrodniarzy nawet włos z głowy nie spadnie. 11:17, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TEORIE SPISKOWETEORIE SPISKOWE

2 2

JUŻ W SKLEPACH NAWET EKSPEDIENKI PRZEBUDZONE I KLIENCI CYT 10 FALA I 100 SZPRYC I O TO CHODZI NIE DAJCIE SIE TEJ SCHIZOFRENI ✌👍❤😷🚽👩‍👩‍👧‍👦😂😱 14:07, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TEORIE SPISKOWETEORIE SPISKOWE

2 1

WŁADZA BEDZIE PROMOWAĆ JEDZONKO I WAS DZIELIĆ ZE ZŁOŚCIĄ ŻE ZASZCZEPIENI ZJEDZĄ A CI NIE ZASZCZEPINI BEDĄ WYLUDKAMI XD JAK TA POLITYKA UPADŁA BY PROMOWAĆ JEDZENIE KFC ŚMERDZĄCĄ FRTURĘ KORPORACJONIZMU !

https://www.youtube.com/watch?v=INw7zEQkUAE

#POLITYKA #PRZYSZŁOŚĆ #AGENDA2030
NIKT SIĘ JUŻ WAS NIE BOI, czyli ZJEDZ PIZZĘ Z Prezydentem BRAZYLII 14:21, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Chyba tutajChyba tutaj

2 2

pisują zwolennicy b-ebila G. Brauna rodem z Torunia ,znanego "medyka", który mówi "szczęść Boże", a nie słucha Papieża Franciszka? 14:31, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndrewRyanAndrewRyan

3 1

Im więcej dawek tym bliżej cmentarza, słuchajcie dalej sprzedajnego ministra łgarza! 22:52, 23.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%