Zamknij
REKLAMA

Netflix wprowadza bardzo ważną zmianę! Na to czekało wielu

17:00, 25.01.2021 | Źródło: PC World
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Netflix wprowadza ważne zmiany dla użytkowników korzystających z aplikacji na Androidzie. Najnowsza aktualizacja aplikacji pozwoli na odbiór dźwięku o jakości studyjnej.

Netflix nie zwalnia tempa. Platforma streamingowa w trakcie pandemii koronawirusa co rusz ma dla swoich klientów nowości filmowe, seriale, dokumenty oraz animacje z lektorem, napisami i dubbingiem.

Abonenci nie mogą narzekać na nudę i brak propozycji, a z serwisu można korzystać nie tylko na ekranach telewizorów czy komputerów, ale także na tabletach czy telefonach. 

Netflix dba również o zaawansowane rozwiązania technologiczne. Posiadacze urządzeń z androidem powinni zaktualizować aplikację za pomocą, której odbierają treści.

Korzystanie z serwisu z dnia na dzień stanie się przyjemniejsze. Od dziś na telefonach komórkowych i tabletach serwis oferuje znacznie lepszą jakość dźwięku. 

Serwis postanowił zaktualizować swoją aplikację na Androida, aby przesyłać strumieniowo dźwięk w formacie xHE-AAC. Jest to rozszerzona wersja HE-AAC z MPEG-D DRC.

Nowy format oferuje zmienną szybkość transmisji, która może poprawić jakość dźwięku, gdy pozwala na to połączenie. Zarządzanie głośnością natomiast zapobiega nagłym zmianom głośności podczas zmiany tempa akcji w filmie.

Ponadto kompensuje hałaśliwe otoczenie bez ryzyka utraty najgłośniejszych dźwięków.

Aby korzystać z xHE-AAC, potrzeba co najmniej Androida 9 Pie. 

(Źródło: PC World)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%