Zamknij
REKLAMA

Znany kanał nie dostał koncesji. Mimo to wznowi nadawanie? Zwrot akcji w sądzie!

15:00, 03.05.2021 | Źródlo: Money.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Kanał ATM Rozrywka zniknął z ekranów telewizorów pod koniec lutego, bo skończyła się koncesja na nadawanie. Zwrot sytuacji może przynieść wyrok, który zapadł w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie. 

ATM Rozrywka to kanał telewizyjny ATM Grupy i Telewizji Polsat, który rozpoczął nadawanie w sierpniu 2012 roku. Fani tego kanału mogli na nim znaleźć przede wszystkim seriale wyprodukowane dla Polsatu oraz programy Grupy ATM. 

Wśród najpopularniejszych programów były m.in. programy reality show, popularne teleturnieje - Gra w ciemno i Awantura o kasę, a także kultowe seriale komediowe - Świat według Kiepskich czy Miodowe lata.

W lutym nadawcy skończyła się koncesja na nadawanie. Złożono wniosek o jej przedłużenie, ale KRRiT twierdzi, że dokumenty zostały złożone zbyt późno. Stacja nie zgodziła się z decyzją i zaskarżyła ją do sądu administracyjnego.

Właśnie zapadł wyrok w tej sprawie. Jest on korzystny dla ATM Grupy. 

Jak donosi serwis money.pl. "z komunikatu giełdowego nadawcy wynika, że Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) przychylił się do skargi ATM Grupy". Spółka wnioskowała o uchylenie decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Na posiedzeniu niejawnym WSA uchylono zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie KRRiT. Ponadto zasądzono zwrot kosztów postępowania. 

Teraz ATM Grupa czeka na doręczenie wyroku wraz z uzasadnieniem. Od tego uzależnione są dalsze kroki nadawcy. 

Rzeczniczka ATM Sylwia Olech, pytana przez money.pl, o przyszłość kanału nie chciała komentować sprawy. Olech stwierdziła, że nadawca odniesie się do sytuacji "dopiero po otrzymaniu wyroku z uzasadnieniem". 

(Źródlo: Money.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

AdamskiAdamski

6 3

Faktycznie.Serial Miodowe lata rzeczywiście jest najlepszy.Dla kogo? Ile razy można oglądać to samo? A rozrywka w ATM rzeczywiście na "najwyższym" poziomie. Nawet nie zauważyłem, że ten kanał zniknął z anteny. 18:15, 03.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sos_wsos_w

1 0

Bardzo dobrze że nie otrzymali przedłużenia koncesji. Jest to anty rozrywkowa TV Polsat ,która feruje dysko polo , programy w tle przekazywane z burdeli i inne dyskryminując ,znanych artystów Polskich, notorycznie powtarzając wielokrotnie programy. 07:38, 04.05.2021


TJEFAŁSZENTJEFAŁSZEN

3 1

Z naziemnej powinno zniknąć jeszcze kilka innych kanałów bo tylko głowa boli od tych powtórek i seriali typu "Ukryta Pawda" czy "Słoiki", jedynie tam co nowe jest w tych kanałach to reklamy. 12:15, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawdziwy Polak Prawdziwy Polak

1 1

Ja na każdym kanale na zmianę mam zaprogramowane TVP 1, TVP 2, TVP info, TV Trwam i tak na zmianę . ... i jestem bardzo zadowolony 14:56, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%