Francuska sieć sklepów Carrefour może opuścić Polskę - informują tamtejsze media. Spółka nosi się ze sprzedażą sieci także na Tajwanie.
Serwis Wiadomości Handlowe powołując się na doniesienia portalu Challenges ujawnił, że od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy na temat zbycia polskich i tajwańskich aktywów spółki. Te ma prowadzić szef grupy Carrefour Alexandre Bompard.
W rozmowie z Reuters rzeczniczka Carrefour zaprzecza jednak, że podjęto już "jakąkolwiek decyzję o sprzedaży aktywów".
- W ramach przyszłej strategii Carrefour zastanawia się nad masą krytyczną swoich międzynarodowych spółek zależnych i ewentualnymi przyszłymi posunięciami w zakresie konsolidacji, aliansów lub zbycia - poinformowała.
Carrefour rozpoczął swoją działalność w naszym kraju w 1997 roku. Sklepy tej sieci działają w kraju w sześciu formatach - hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.
Jak informują Wiadomości Handlowe na koniec pierwszego kwartału 2021 roku, francuska sieć miała w Polsce 947 obiektów handlowych.
Ewentualna sprzedaż tylu sklepów innej sieci handlowej, która już działa w Polsce może być skomplikowana, dlatego na początku roku mówiło się o zainteresowaniu zakupem kanadyjskiej spółki Alimentation Couche-Tard. Spółka ta jest właścicielem stacji benzynowych marki Circle K.
Rozmowy zakończyły się jednak fiaskiem.
Pl nasze11:20, 26.06.2021
A gdzie Polskie sklepy nasze towary mamy najlepsz najsmaczniejsze ,gdyby polak otworzyl to podatkami wykonczony a zagraniczny kapital sie dorabia i ma tanua sile robocza polacy nie powinni pracowac u tych wyzyskiwaczy to sami odejda polska dla polakow przez takie pensje stalismy sie niewolnikami europy a jestesmy fachowcami i potrafimy ciezko pracowac tylko za godne pieniadze
Papa 11:43, 26.06.2021
Żegnam ozięble.
Au revoir11:57, 26.06.2021
Niech zabiorą ze sobą BNP Paribas.
lol13:39, 26.06.2021
Zacytuję klasyka 🙄
....a co mnie to gó..o obchodzi.
marnymacho13:59, 26.06.2021
Saksy się skończyły, jak wyprowadzano pieniądz z Polski za POpaprańców to i sieciówki spierllllalają. WON ciapate żabojady.
Dinosaurus21:31, 26.06.2021
No i sajonara cześć w miejsce tego farncuskiego syfu niech wejdzie np. Dino.
!!!!!08:11, 27.06.2021
Nakradli i uciekają ? Hmmm , to tak jak zwykli oszuści i złodzieje ?
Carrefour zrezygnował z Kruszyńskiej. DD ujawnia nowe i
Tak kręcili tak ukrywali i zrobili niespodziankę. Nie ma nic nowego.
Toruń Płock lepiej
16:05, 2025-06-03
Carrefour zrezygnował z Kruszyńskiej. DD ujawnia nowe i
GS gospoda i spółdzielnia
Rolnik
16:03, 2025-06-03
Zmiany w rozkładzie jazdy MPK
ZERO dziennikarskiej rzetelności. A tak dokładniej, o które kursy chodzi, z jakich godzin, w jakim kierunku ??? Za trudne dla autora.
YOGI, do redakcji
16:01, 2025-06-03
Carrefour zrezygnował z Kruszyńskiej. DD ujawnia nowe i
Na pewno nie będzie to moje centrum handlowe, gdzie będę robił zakupy. Mam dość plaktikowych sklepów z tanią chińszczyzną.
w-ek 55
16:01, 2025-06-03