Już jutro (1 lipca) w całej Unii Europejskiej ma być uznawany Unijny Certyfikat Covid. Ma ułatwić podróżowanie, ale także może okazać się niezbędny, gdy będziemy chcieli pójść na koncert lub mecz.
Certyfikat mogą otrzymać osoby, które przyjęły jedną dawkę preparatu Johnson & Johnson albo dwie od firm Pfizer-BioNTech, Moderny i AstraZeneki. W Polsce certyfikat ważny jest przez 365 dni, a jego ważność biegnie od 14. dnia po przyjęciu preparatu.
W przypadku tych, którzy przechorowali COVID-19 zaświadczenie jest ważne od 11. do 180. dnia po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu PCR.
Certyfikat jest darmowy. Dostępny jest zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej, w języku polskim i angielskim. Zawiera kod QR, który pozwala na jego sprawdzenie w całej UE.
Unijny Certyfikat COVID (UCC) można pobrać na telefon z aplikacji mObywatel. Oprócz 27 państw UE, certyfikat będzie działał także w Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinie.
Należy pamiętać jednak, że certyfikat nie zastępuje dowodu tożsamości czy paszportu, który potrzebny jest przy przekraczaniu granic np. w Chorwacji.
Tzw. paszport covidowy może być niezbędny w niektórych państwach Unii także w innych przypadkach.
We Włoszech konieczne jest okazanie certyfikatu w przypadku uczestnictwa w zawodach sportowych czy koncertach. W Hiszpanii bez niego nie weźmiemy udziału w żadnej imprezie masowej.
Jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy wprowadzono w Austrii. Tam zaświadczenie jest warunkiem wstępu do restauracji, hoteli, siłowni i basenów. Bez tego dokumentu nie wejdziesz na salę koncertową, do teatru, a nawet fryzjera.
W Niemczech przepisy różnią się w zależności od kraju związkowego. W Berlinie np. zaświadczenie jest wymagane od osób, które chcą wejść do lokalu gastronomicznego.
❌16:04, 30.06.2021
NADAL UWAŻACIE ŻE JESTEŚCIE WOLNI 😁
ZDRAJCY NARODU !16:52, 30.06.2021
Odpowiecie za śmierć ponad 100 tyś naszych Rodaków ! MORDERCY w białych rękawiczkach ! ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO ! Hieny cmentarne ! POMIOTY PISOWSKIE ! TFUUU 💩💩💩💩💩 💩💩💩
Zdrajcy,Kłamcy16:53, 30.06.2021
***** PISS!
Kovidekbezmóżdzek16:54, 30.06.2021
Totalitaryzm i apartheid w jednym!
zdrajcy narodu17:21, 30.06.2021
Gus ma rację że główną przyczyną zgonów była pandemia a raczej pseudopandemia...
na początku człowiek mógł być przerażony ale z czasem gdy ktos sam myśli i obserwuje zdaje sobie sprawę że to jedna wielka ściema i podporządkowanie sobie ludzi..
już nie wnikam w to wszystko ale jak przedmówcy napisali nasza władza co roku od 1990 po niby upadku komuny sprzedaje swój naród w różnoraki sposób - obecna np sprzedała nas na rzecz świrusa i dalej w to brnie pod 4 lokdaun..
a taka śmiertelność to była jak zawsze brak dostępu do lekarzy szpitali bo niby wirus taki groźny tylko czemu skoro niby konowały jako pierwsi się zaszczepili?
a niby chroni szczepionka przed zarażeniem?
a teraz who napisało że nawet dwie dawki nie chronią przed nową odmianą delta i ludzie muszą mimo 2dawek dalej trwać w reżimie sanitarnym.. heh
nóż w kieszeni się otwiera gdy widzi się zdrajców narodu polskiego...
Laska19:53, 30.06.2021
Co za bzdurne komentarze te certyfikaty są w każdym kraju Europejskim i to UE zdecydowała a nie rząd PIS. Anglia też to wprowadziła jak i inne państwa. Ja już mam i się cieszę. I jestem wolna.
bravo21:15, 30.06.2021
Brawo!
Mądry 21:45, 30.06.2021
Reżim. Witamy w Koreii.
kim22:35, 30.06.2021
Przeprowadz sie do Korei, tam nie ma paszportow covidowych. W ogole wirusa nie ma, czyli odpowiednie dla ciebie miejsce ;)
szurek ogórek22:37, 30.06.2021
chyba wyłoncze myslenie
Dhx08:21, 01.07.2021
ciekawe ile pieniędzy dostaje dd.wloclawek za te bzdury
Danydany15:07, 01.07.2021
Brak słów ludzie gdzie wasze myślenie jeżeli o mnie chodzi ja się nie zaszczepię jak będę chciał popełnić samobójstwo to skocze z bloku. To wszystko wyjdzie za rok dwa
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowe rondo połączy ważne drogi. Umowa już podpisana
Strachoń
JE
22:00, 2025-06-15
Nowe rondo połączy ważne drogi. Umowa już podpisana
w strone Lipna są Dobrzyń nad Wisłą, Strachón, Dyblin, Główczyn, Wylazłowo, Bętlewo, Lipiny, Wielgie, Suszewo, Kłokock i Lipno, w strone Włocławka są Dyblin, Szpiegowo, Krojczyn, Nasiegniewo, Szpetal Górny i Włocławek
FH
21:57, 2025-06-15
Biskupi po obradach. Krytyka ministerstwa i nowa komisj
Bardzo, bardzo, polecam wszystkim meksykański film na faktach p.t. '' Cristiada ''. P.S. Jak się nie mylę, Meksyk uzyskał niepodległość w 1821 roku. Na niepodległość nie zgadzał się Kościół meksykańsko - hiszpański. Kler postawił warunek, zgodzimy się ale, 1 4 kraju będzie należała do kościoła. Patrioci roznieśli ich na szablach. Viva Mexico !!!!!!!!!!!!
Lala20
21:26, 2025-06-15
Biskupi po obradach. Krytyka ministerstwa i nowa komisj
Bohater narodowy Italii, Giuseppe Garibaldi zjednoczył kraj, a z państwa kościelnego uczynił kropkę na mapie, 1847 rok. Po tych wydarzeniach, wczesnym rankiem, na przedmieściach Neapolu znaleziono Garibaldiego ze sztyletem w plecach. Cały czas zachodzę w głowę kto mógł dokonać tego mordu. { Śmiech } Kościół katolicki lubi i błogosławi junty, Ameryka Środkowa, Am. Południowa + Filipiny + Polska. Wyjątkiem był arcybiskup Salwadoru, Oscar Arnulfo Romero. Będąc w Rzymie, poinformował naszego Białego Tatusia o sytuacji w kraju. Nasz Tatuś skrytykował go mówiąc, '' komunizujesz bracie ''. Kilka dni po powrocie z Rzymu, arcybiskup został zastrzelony podczas sprawowania Mszy św. Kościół katolicki nigdy nie był z ludem, tak mówi historia, tak mówi terażniejszość, w Polsce.
Lala20
21:03, 2025-06-15
3 1
Wolna
Dziwnie pojęcie
Ja tak łaże jak who każe