Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak zapowiedzieli zwiększenie środków finansowych dla sektora medycznego. Kto zyska na tych zmianach?
- Mogę zakomunikować, że będziemy chcieli przeznaczać ponad 1,2 mld zł w drugim półroczu na zwiększenie tzw. wycen w szpitalnictwie, w części ryczałtowej. Oznacza to, że zwiększymy wyceny o 7 pkt. proc. – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zmiana ta będzie oznaczała przekazanie szpitalom, w tym powiatowym, blisko 750 mln złotych w perspektywie półrocza.
Pieniądze te będą mogły być wykorzystane na uregulowanie wynagrodzeń. Ponadto pozwolą one na zwiększenie wynagrodzeń pracownikom, którzy nie byli beneficjentami rozwiązań związanych z minimalnym wynagrodzeniem.
Minister zdrowia zapowiedział też, że zostanie przeznaczone dodatkowo 400 mln zł na zwiększenie wycen u lekarzy specjalistów.
To ma być związane, częściowo z realizacją programu Profilaktyka 40 plus.
Jak podkreślał Niedzielski ma to pozwolić lekarzom specjalistom funkcjonować w ramach rynku publicznego i leczyć pacjentów, którzy po realizacji i programu Profilaktyka 40 plus będą wymagali dodatkowych konsultacji ze specjalistami.
- Te dwa kroki są odpowiedzią na oczekiwania środowiska – cytuje Niedzielskiego portal Wirtualna Polska.
Ktoś10:51, 09.09.2021
Na szpitale 400mln, a na TVP 2mld.
chfhfjjgk13:51, 09.09.2021
minister niezdrowia, kłamstwa i nadmiarowych zgonów!
Zdrowia 15:56, 09.09.2021
Minister Śmierci wytłumacz się że 100 tys nadmiarowych zgonów. Wyznawco religii zwida 19go.
Tvp20:44, 10.09.2021
Ludzie, lekarze chcą 3razy więcej zarabiać z całym szacunkiem dla Nich 20 tysięcy Oni maja teraz za dyżur 1000 zł a do przychodni się dostać graniczy z cudem najlepiej nadal wizyta online No to chyba lekka przesada, za chwile cała budżetówka zapragnie zarabiać 3 razy więcej. Nawet jak dostaną to czego chcą i tak będą pracować na 3 etatach
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz