O tym się mówi Włocławek

Zamknij
Ważne

Do szpitali trafi konkretna kasa? Minister zdrowia tłumaczy kto zyska

Źródło: Wirtualna Polska 09:28, 09.09.2021
4 Do szpitali trafi konkretna kasa? Minister zdrowia tłumaczy kto zyska Fot. Screen z Youtube

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak zapowiedzieli zwiększenie środków finansowych dla sektora medycznego. Kto zyska na tych zmianach? 

- Mogę zakomunikować, że będziemy chcieli przeznaczać ponad 1,2 mld zł w drugim półroczu na zwiększenie tzw. wycen w szpitalnictwie, w części ryczałtowej. Oznacza to, że zwiększymy wyceny o 7 pkt. proc. – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmiana ta będzie oznaczała przekazanie szpitalom, w tym powiatowym, blisko 750 mln złotych w perspektywie półrocza.

Pieniądze te będą mogły być wykorzystane na uregulowanie wynagrodzeń. Ponadto pozwolą one na zwiększenie wynagrodzeń pracownikom, którzy nie byli beneficjentami rozwiązań związanych z minimalnym wynagrodzeniem.

Minister zdrowia zapowiedział też, że zostanie przeznaczone dodatkowo 400 mln zł na zwiększenie wycen u lekarzy specjalistów.

To ma być związane, częściowo z realizacją programu Profilaktyka 40 plus.

Jak podkreślał Niedzielski ma to pozwolić lekarzom specjalistom funkcjonować w ramach rynku publicznego i leczyć pacjentów, którzy po realizacji i programu Profilaktyka 40 plus będą wymagali dodatkowych konsultacji ze specjalistami.

- Te dwa kroki są odpowiedzią na oczekiwania środowiska – cytuje Niedzielskiego portal Wirtualna Polska.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

KtośKtoś

2 0

Na szpitale 400mln, a na TVP 2mld.

10:51, 09.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

chfhfjjgkchfhfjjgk

4 0

minister niezdrowia, kłamstwa i nadmiarowych zgonów!

13:51, 09.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zdrowia Zdrowia

3 0

Minister Śmierci wytłumacz się że 100 tys nadmiarowych zgonów. Wyznawco religii zwida 19go.

15:56, 09.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

TvpTvp

0 0

Ludzie, lekarze chcą 3razy więcej zarabiać z całym szacunkiem dla Nich 20 tysięcy Oni maja teraz za dyżur 1000 zł a do przychodni się dostać graniczy z cudem najlepiej nadal wizyta online No to chyba lekka przesada, za chwile cała budżetówka zapragnie zarabiać 3 razy więcej. Nawet jak dostaną to czego chcą i tak będą pracować na 3 etatach

20:44, 10.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%