O tym się mówi Włocławek

Zamknij
Ważne

Oni mogą liczyć na 500 zł więcej pensji. Wiemy, kiedy przepisy wejdą w życie

M.O. 14:20, 24.09.2021
14 Oni mogą liczyć na 500 zł więcej pensji. Wiemy, kiedy przepisy wejdą w życie Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Funkcjonariusze służb mundurowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymają podwyżki. Od kiedy wzbogacą się policjanci, strażacy i pogranicznicy?

Minister Mariusz Kamiński wraz z wiceszefem resortu Maciejem Wąsikiem oraz przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych MSWiA wzięli udział w konferencji prasowej ws. zwiększenia uposażeń.

Rozmowy w tej sprawie były prowadzone od dłuższego czasu, a funkcjonariusze, w przypadku braku porozumienia, odgrażali się masowymi protestami.

Do tego jednak nie dojdzie, bo strony doszły do porozumienia.

- Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA - oświadczył szef resortu Mariusz Kamiński.

Podwyżka ma sięgnąć 677 zł brutto. "Na rękę" wyniesie ona 500 zł.  Funkcjonariusze mają dostać więcej pieniędzy od 1 stycznia 2022 roku.  

- W ramach tej kwoty jest także już zawarta kwota waloryzacji uposażeń przewidziana w projekcie ustawy budżetowej, czyli 4,4 proc. wynagrodzenia - poinformował minister Wąsik. 

Ponadto strona rządowa ma przywrócić fundusz nagród. Zdaniem ministra MSWiA, Mariusza Kamińskiego rozmowy były trudne, ale "doprowadziły do bardzo dobrego porozumienia". 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

TyrekTyrek

9 6

Jeszcze im mało zlikwidować te emerytury młode byki odchodzą a my musimy tyrać do 65 roku ciagle im mało *%#)!& mać

15:27, 24.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

!!!!

1 2

ZAWSZE MOŻESZ IŚĆ PO LICEUM NAWET PRZYJMUJA NA KOMENDĘ TYLKO NIE WIEM CZY CHCIAŁBYŚ ZA 6.000 ZŁ DOSTAĆ OD KOGOŚ WPI*ZDĘ NARUSZAJĄC SWOJE ZDROWIE :) ROBOLE PISAŁAM SIEDZĄ CICHO W DOMU :) BO NIE MACIE ODWAGI STRAJKOWAĆ !!

15:53, 25.09.2021

Dzięki. Dzięki.

7 3

Dziękujemy władzy że mają tylko swoich wybranych. Dla reszty pieniędzy nie ma. Najwyżej ochłapy.

17:12, 24.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

NoNo

3 7

A wystarczy być obiektywnym i zdjąć te klapki z oczu bo akurat ta władza jak żadna inna dużo pieniędzy ludziom przekazuje choćby 500+ itp. nieudacznicy zawsze będą płakać

18:43, 24.09.2021

XDXD

3 0

NIECH STRAJKUJĄ , PÓKI SĄ ZWIĄZKI ZAWODOWE ROBOLE GDZIE WASZA DUMA GDZIE WASZE STRAJKI XD XD PANOWIE RESTAURATORZY WAS TO JUŻ ODPALĄ 1 PAZDZIERNIKA ZACZYNAJĄC OD WARSZAWSKIEJ RESTAURACJI PRZEKUPIONEJ PRZEZ POLITYKÓW I KORPORACJĘ .

15:57, 25.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

XDXD

1 0

MOŻECIE JUŻ POTEM BYĆ BEZPIECZNI W KOWIDZIE I SAMI SOBIE JEŚĆ SWOJE DANIA :)

16:04, 25.09.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%