Zamknij
Ważne

Strzały w kierunku polskich żołnierzy na granicy z Białorusią! Czy są ranni?

13:21, 08.10.2021 Aktualizacja: 13:32, 08.10.2021
Skomentuj Padły strzały na granicy polsko-białoruskiej Padły strzały na granicy polsko-białoruskiej

- Patrol służb białoruskich oddał w czwartek strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ze Strażą Graniczną patrolują granicę - poinformowała w piątek rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Strzały były chybione. 

O zdarzeniu rzeczniczka SG poinformowała na piątkowej konferencji prasowej poświęconej sytuacji przy granicy polsko-białoruskiej.

- Patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego, którzy razem z nami patrolują granicę. Prawdopodobnie było to przy użyciu ślepej amunicji - powiedziała ppor. Michalska.

Jak informuje portal Wirtualna Polska strzały te mogły być celowo chybione.

- Tych prowokacji jest coraz więcej - zaznaczyła rzeczniczka Straży Granicznej.

Jak poinformowała ppor. Michalska, wczoraj (7 października) odnotowano 532 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 35 migrantów. Wszyscy są obywatelami Iraku. 

Od wiosny gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

UE i państwa członkowskie uważają, że to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje. Polska Straż Graniczna notuje coraz więcej osób, które próbują nielegalnie przedostać się do Polski z Białorusi. Od sierpnia odnotowano kilkanaście tysięcy takich prób.

Zatrzymywane są też osoby podejrzane o pomocnictwo w nielegalnym przekraczaniu granicy - tylko w tym miesiącu to 57 osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. 

(Źródło: Wirtualna Polska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(13)

!!!!

1 5

SPOKOJNIE TO TYLKO ĆWICZENIA 😅

13:57, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......

6 2

Leopardy im tam wysłać w odsieczy !

13:59, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zawiślok.Zawiślok.

11 3

Ciekawe czy dalej protestujący chcą popierać dalej kartele przemytnicze ludzi i dzieci, wspierać handlarzy ludźmi. Łukaszence, chodzi tylko o to że wprowadzono na jego państwo embargo i zakazy, więc atakuje od tej strony UE. Jeszcze jak była w UE, UK Była przeciwna wejściu do UE Ukrainy bo ich gospodarka to jest zacofana i sięgala lat 50-60- ZSRR Ona obecnie nie spełnia norm, a tym bardziej nie spełnia norm UE, Gdzie wszystko jest nowocześniejsze i bardziej spełnia normy środowiskowe. Niestety ale będziemy zmuszeni kupować od Łukaszenki prąd bo będzie najtańszy ale i tak mamy polikwidowane kopalnie kopalnie węgla. Tych cen co będą za prąd i ogrzewanie niestety nie poradzi sobie Kowalki nawet średnio zarabiający. Do takich prowokacji będzie dochodzić coraz cześciej i będą większe i mniejsze, ważne aby był sknadal medialny szykulujący Polskę.

14:15, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!

0 2

JUŻ PEWNE STRZELAŁ NA ŚLEPO 😂 MÓWILI W TVP 1

15:04, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

traftraf

4 0

jak strzał ze ślepej amunicji może być chybiony?

16:14, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

snipersniper

5 3

Dobrze, ze lewactwo juz tam nie pajacuje.

17:13, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

histerykhisteryk

5 3

Czy rząd już gotowy do ucieczki ?

17:37, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KujawiakKujawiak

3 2

Kiedy pis zacznie walczyć z drożyzną?

22:06, 08.10.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.



Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%