Zamknij
REKLAMA

Wszystkie Biedronki w Polsce zamknięte? Chodzi o ten konkretny dzień

14:20, 23.10.2021 | DW
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Grażyna Sobczak
REKLAMA

Pracownicy Biedronki informują, że pod koniec października będą mieli dzień wolnego. Chodzi o niedzielę (31 października). Skąd taka decyzja?

Dyskonty, chcąc walczyć o klienta, decydują się na wprowadzenie do swojej oferty m.in. usług pocztowych. To pozwala sklepom na prowadzenie działalności również w niedziele niehandlowe, niezależnie od wielkości placówki. Taką funkcję mogą pełnić zarówno sklepy osiedlowe, jak i duże dyskonty czy hipermarkety.

W ostatnich tygodniach decydowały się na to już takie sieci jak Żabka, Kaufland, Lidl i Biedronka. W praktyce oznaczało to, że niemal co trzeci sklep sieci jest otwarty w każdą niedzielę, a zakupy w teoretycznie niehandlową niedzielę można zrobić w praktycznie każdym zakątku Polski.

Wiele z tych sklepów pozostawało więc czynnych przez okrągły tydzień. Otwieranie sklepów w niedziele ma zostać jednak ukrócone. Polski rząd uszczelnił już ustawę. Podpis pod nowelizacją złożył prezydent Andrzej Duda, a ustawę opublikowano w Dzienniku Ustaw.

Teraz okazuje się, że Biedronki w jeden dzień będą zamknięte. Chodzi o niedzielę (31 października), dzień przed Wszystkich Świętych. Informacja pojawiła się w mediach społecznościowych. Powielają ją też pracownicy dyskontu.

- Sieć poinformowała nas, że tego dnia mamy wolne. To dzień przed 1 listopada. Szefostwo tłumaczyło nam, że to w trosce o załogę. Decyzja jest podyktowana z myślą o pracownikach, by mogli spokojnie przygotować się do tego święta

- mówi w rozmowie z portalem jedna z kasjerek. 

Jak informują Wiadomości Handlowe koncern w liście do pracowników wyjaśnia, że rozumie, "jak istotnym dla Polaków świętem jest Dzień Wszystkich Świętych przypadający 1 listopada".

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NowaNowa

7 3

I bardzo dobrze. Dajcie ludziom pożyć... 21:23, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

9 8

Ci sprzedawcy to jakieś ofiary losu są? Sami taki zawód wybrali i mają pretensje do całego świata. Rodzina czy dzieci to dla mnie żadne wytłumaczenie, dorośli ludzie wiedzą co to jest seks, o zapłodnieniu też pojęcie mają, tak samo o prezerwatywach i innych środkach antykoncepcyjnych. Poza tym szkoda, że nikt nie przejmuje się tak losem kelnerów, pracowników kina, policji czy szpitala albo straży czy kierowców autobusów, maszynistow. 21:43, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%