Zamknij
REKLAMA

Zabił siekierą żonę na oczach dzieci. Sąd zmienił mu wyrok

13:07, 24.10.2021 | PAP / M.O.
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Na karę dożywotniego więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał w piątek 38-letniego Pawła S., oskarżonego o zamordowanie siekierą w czerwcu 2020 r. w Sierakowie Słupskim (Pomorskie) 33-letniej żony. Wyrok jest prawomocny. Zabójstwo zostało dokonane na oczach dwójki dzieci.

Sąd Apelacyjny zmienił tym samym wyrok sądu niższej instancji.

W czerwcu tego roku Sąd Okręgowy w Słupsku skazał mężczyznę na 25 lat więzienia oraz zapłatę zadośćuczynienia na rzecz trójki małoletnich dzieci w kwocie po 100 tys. zł. Paweł S. został też uznany winnym znęcania się psychicznego i fizycznego nad pokrzywdzoną Katarzyną S. od kwietnia 2017 do maja 2020 roku oraz posiadania znacznej ilości amfetaminy.

Apelację od tego wyroku wniosła prokuratura oraz obrońca oskarżonego.

Prokuratura wnosiła o karę dożywotniego więzienia, argumentując, że zabójstwo miało charakter przemyślany.

Obrońca twierdził zaś, że zabójstwo stało dokonane w afekcie, w stanie silnego wzburzenia emocjonalnego, co jest zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Przewodniczący składu sędziowskiego Sądu Apelacyjnego Wojciech Andruszkiewicz podkreślił w ustnym uzasadnieniu wyroku, że oskarżony działał z bezpośrednim zamiarem zabójstwa.

- Uderzenie siekierą było silne. Sam oskarżony w wyjaśnieniach dowodził, że oburącz trzymając siekierę w rękach, o wadze 2,5 kilograma, uderzył częścią metalową w poprzek kręgosłupa – mówił sędzia.

Sąd stwierdził, że cios ten spowodował m.in. natychmiastowe przecięcie rdzenia kręgowego, zmiażdżenie kręgosłupa oraz niedowład kończyn, który sprawił, że kobieta upadła na ziemię.

- Później jeszcze uderzenie dwukrotne w głowę – częścią metalową siekiery, uderzenie w rękę i w łydkę żony – mówił sąd.

Do tragedii doszło 17 czerwca 2020 roku na działce ogrodowej we wsi Sierakowo Słupskie. 38-latek zadał swojej żonie pięć ciosów siekierą m.in. w głowę i plecy. W wyniku odniesionych ran kobieta zmarła po pięciu dniach. Katarzyna S. osierociła troje dzieci, w tym dwoje pochodzących z małżeństwa z Pawłem S.

Do zbrodni doszło, gdy małżeństwo S. rozstało się po siedmiu latach związku i postanowiło wziąć rozwód. Paweł S. wynajął mieszkanie, bywał jednak u żony, gdy odwiedzał dzieci.

Przed sądem niższej instancji Paweł S. mówił, że był pewien, iż żona zgodzi się na warunki rozwodu, a on może swobodnie przebywać na ich działce. Dlatego też umówił się na niej na grilla ze swoim przyjacielem. Katarzyna S. była tam z dwójką dzieci. Małżonkowie siedzieli z dala od siebie, każde w swoim towarzystwie.

W pewnym momencie kobieta miała ruszyć w stronę Pawła S. Według wyjaśnień Pawła S., w reakcji na prowokację ze strony żony poszedł do pomieszczenia gospodarczego, skąd wziął siekierę i zaatakował nią kobietę.

(PAP / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

LGBTLGBT

10 9

To jest właśnie chrześcijański modelowy przykład małżeństwa :) 14:27, 24.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oXoX

1 0

siekiera motyka bimber szklanka 14:36, 24.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatelski Obywatelski

9 2

Ubić bydlaka, a nie utrzymywać z pieniędzy podatników!!! Ewentualnie praca przy kamieniołomach i suchy + woda, tyle mu się należy! 15:26, 24.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nie lubię idiotównie lubię idiotów

1 5

Ameba, jeśli wiesz co to jest, ma więcej rozumu niż ty 17:53, 24.10.2021


REKLAMA
0%