Zamknij
REKLAMA

Bardzo droga wschodnia granica. Wiemy, ile kosztuje jej ochrona

13:00, 25.10.2021 | Źródło: Rzeczpospolita
Skomentuj Dziennik Rzeczpospolita wyliczył ile kosztuje ochrona wschodniej granicy kraju. Fot. PAP
REKLAMA

- My naszej granicy będziemy bronili z całą determinacją. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej, żołnierzom za jej ochronę - pisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Dziennik Rzeczpospolita wyliczył, ile ta ochrona kosztuje. 

Trwa kryzys migracyjny na granicy z Białorusią. Od 2 września w przygranicznym pasie - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. 

Straż Graniczna zatrzymuje coraz więcej osób. Ci, którzy nielegalnie przedostają się na polską stronę są przewożeni na granicę i trafiają ponownie na Białoruś. 

Granic Polski i UE, jak wyliczyła Rzeczpospolita, pilnuje około 14 tysięcy żołnierzy i funkcjonariuszy.

- Ponad 400 kilometrów granicy z Białorusią pilnuje 6300 żołnierzy, 1800 policjantów z różnych garnizonów z kraju i 4500 funkcjonariuszy Straży Granicznej plus pogranicznicy z tzw. oddelegowania - informuje Rz.

Znaczna część tych osób została oddelegowana z różnych garnizonów i oddziałów w kraju, a to generuje koszty. Dziennik wyliczył, że koszty ochrony mogą wynosić nawet 7 mln złotych miesięcznie. 

Rzeczpospolita donosi, że "funkcjonariusze są kwaterowani w hotelach, w miejscowościach w pobliżu granicy, z całodziennym wyżywieniem". 

- W zależności od standardu dwuosobowy pokój (ze śniadaniem w cenie) na terenach w pobliżu granicy kosztuje od od 150 do ok. 300 zł za noc. Przyjmując, że jest to 150 zł od osoby, to przy 1600 policjantach (ci z Podlasia nocują u siebie) za dobę daje to 240 tys. zł, a miesięcznie – 7,2 mln złotych - informuje gazeta.

(Źródło: Rzeczpospolita)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Hmmmm  Hmmmm

5 0

A ile kosztował atak terrorystyczny w Berlinie ? Ile w Brukseli ? Ile w Madrycie ? 14:30, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RezultatRezultat

6 0

To przez wrogie dla Polski łamanie prawa przez TUSKOMATOŁÓW targowicy tzw. opozycji - POLSKA zmuszona została nie tylko do poniesienia OGROMNYCH KOSZTÓW na budowę płotu na granicy Polsko-Białoruskiej ,ale i wprowadzenia stanu wyjątkowego gdyż tzw opozycja eskaluje wojnę hybrydową z Białorusią - urządzali heppeningowe wycieczki na granice i z premedytacją nie tylko przeszkadzali i utrudniali pracę ochrony granic służbom straży granicznej i uporczywie atakowali i zastraszali groźbami żołnierzy straży granicznej ale też dewastowali instalację obrony granicznej w celu destabilizacji OBRONY GRANIC POLSKI. Dopuszczali się przy tym czynów przestępczych które mogły doprowadzić nie tylko do tragedii utraty zdrowia i życia ale i interwencji zbrojnej BIAŁORUSI gdyż niefrasobliwie przerzucali przez granicę z Polski na Białoruś różne pakunki co mogło skutkować postrzeleniem albo zastrzeleniem rzucających tuskomatołów, gdyż mogły zostać potraktowane przez służby Białoruskie jako broń czy ładunki wybuchowe. 19:21, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzypomnieniePrzypomnienie

4 0

Przy granicy BIAŁORUSKIEJ oprócz najaktywniejszych tuskomatołów z targowicy tuskomatołów zwanych opozycją zainstalowało się nawet miasteczko FUNDACJI OCALENIE ,była tez ta Ukrainaka LAMPERT ta od J--AĆ i *%#)!& lansująca nazistowski symbol błyskawicy zabijania wraz ze swoja ze świtą Suchanowymi i innymi Stiepanyczami, był nawet b.ksiądz LEMAŃSKI z jakimś swoim chyba EWANGIELICKIM przyjacielem , był też KRAMEK z OTWARTEGO DZIALOGU agentury rosyjsko-ukraińskiej jako prowodyr niszczenia instalacji granicznej z Obywatelami RP PO-miotami oprychów PO-NKWD i UB, była też BABCIA KASIA aktywistka burd i zadym ulicznych - Brakowało tylko krajowego SZATNIARZA ŁAPÓWKARZA, ŻEBRAKA , PEDAŁA, SZAMBIARZA. WARTO WIEDZIEĆ że ich wszystkich łączyło jedno eskalować wojnę hybrydową z Białorusią i utrudniać i pracę służbom granicznym oraz destabilizować obronę POLSKICH GRANIC 19:29, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

whoamiwhoami

4 0

Gdy by wam przyszły do domów te kozo-jebcy w tedy byście nie płakali że tyle siana to kosztuje i chcieli byście by było budowane jak najszybciej. Stado imbecyli którzy nie potrafią docenić faktu że bezpieczeństwo nie ma ceny! 22:03, 25.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1,2 Chlorek etylu.1,2 Chlorek etylu.

2 0

Straż graniczna broni Polski, a także granic UE. Wojna hybrydowa trwa w najlepsze i w tym wszystkim jest najgorsze bo są wykorzytywane dzieci, Straż Graniczna i ich rodzinny ma obawy bo już dostają anonimy. Lewica, nie tylko pluje na mundur Straży Granicznej ale też Policji, wystarczy posłuchać jej wypowiedzi na temat policji po zatrzymaniu samochodu z imigrantami. Ci, Ludzie co uciekają oni nie chcą być w Polsce bo Polska to dla nich za biedny kraj, oni wolą Niemcy, Francje, Włochy UK. 11:09, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%