Zamknij
REKLAMA

Oszuści znów w akcji. Przekażcie to swoim znajomym i nigdy tak nie róbcie!

15.08, 26.12.2021 M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Bank PKO BP ostrzega swoich klientów przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku. Do klientów ma trafiać podejrzana wiadomość e-mail. 

Bank wydał już komunikat przed cyberprzestępcami i przestrzega klientów, którzy mogą stracić wszystkie oszczędności.

- Ostrzegamy przed nowym oszustwem! Przekażcie swoim znajomym! Przestępcy podszywają się pod bank i wysyłają masowo maile z załącznikiem, który ma być potwierdzeniem operacji - informuje PKO BP.

Przestępcy rozsyłają fałszywe e-maile przypominające potwierdzenie transakcji. Wiadomości przychodzą z adresu  potwierdzenie @ ipko.pl.com i zawierają załącznik w formacie .rar.

Pod żadnym pozorem nie należy otwierać tego załącznika. Jak tłumaczy bank, zawiera on szkodliwe oprogramowanie.

To bardzo prosty sposób, by przestępcy zyskali dostęp do wrażliwych danych, a w efekcie do władzy nad kontem bankowym i zgromadzonymi tam środkami. 

Bank wskazuje, że nie należy nikomu udostępniać danych m.in. loginu i haseł, pełnego numeru PESEL, danych karty i numeru CVV2/CVC2 oraz kodu BLIK – również za pomocą komunikatorów.

Przypomina także, że pracownik banku nigdy nie poprosi Cię o te dane.  Co zrobić, jeżeli podejrzewasz, że Ty lub bliska osoba możecie być ofiarami oszustwa?

Wtedy należy zadzwonić pod numer 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

(M.O.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

!!!!!!!!

4 0

A taki rudy oszust chciał zagnać Polki do pracy ponad siły do 67 lat . Ośmieszył się jawnym oszustwem i musiał uciekać do swoich płatników w Berlinie . 21:40, 26.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%