Zamknij
REKLAMA

Jest wyrok za przygotowanie zamachu terrorystycznego. Marcin K. chciał...

13:20, 26.01.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Marcin K. oskarżony o przygotowanie do zamachu terrorystycznego z wykorzystaniem materiałów wybuchowych usłyszał wyrok. Za cel wziął członków społeczności islamskiej żyjących w Polsce. 

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego razem z Zachodniopomorskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

- Śledczy ustalili, że Marcin K. był członkiem ekstremistycznej grupy o skrajnie prawicowych poglądach. Miała ona funkcjonować do 10 listopada 2019 roku - podaje portal Wirtualna Polska. 

Jak wynika z ustaleń Prokuratury Krajowej mężczyzna miał wraz z inną osobą przeprowadzić atak z wykorzystaniem m.in. materiałów wybuchowych.

- Ich celem miały być miejsca i osoby należące do społeczności islamskiej zamieszkującej terytorium Polski - dodaje Prokuratura.

Wyrok dla Marcina K. Ile lat spędzi w więzieniu?

Wyrok wydał Sąd Okręgowy w Warszawie. 

Poza zarzutami o atak terrorystyczny znalazły w akcie oskarżenia znalazły się również zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania i wytwarzania broni palnej.

- Sąd Okręgowy w Warszawie skazał oskarżonego na karę łączną 5 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę grzywny w wysokości 50 stawek dziennych po 30 złotych każda - przekazała PK.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

1,2 Chlorek etylu.1,2 Chlorek etylu.

1 1

Marcin K. był członkiem ekstremistycznej grupy o skrajnie prawicowych poglądach. Miała ona funkcjonować do 10 listopada 2019 roku - podaje portal Wirtualna Polska. XD 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 22:23, 26.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DZIEJE SIĘ!!!DZIEJE SIĘ!!!

1 1

Służby pissowskie już działają!!!!Sroka o śmierci dyrektora CBA od Pegasusa. "PiS zrobi wszystko, by prawda nie wyszła na jaw" https://natemat.pl/393751,magdalena-sroka-rzeczniczka-porozumienia-o-komisji-ws-pegasusa - Juz sie zaczyna .Za duzo wiedział to na polecenie Pisu służby specjane go odprawiły na wieczny spoczynek.Szef CBA który wprowadzał i nadzorował PEGASUSA nagle zmarł.Nie żyje dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA, który odpowiadał w tej służbie za uruchomienie systemu do inwigilacji Pegasus i jego funkcjonowanie przez trzy lata ! https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8339291,dyrektor-cba-smierc-zakup-pegasusa.html 16:42, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%