Zamknij
REKLAMA

Podwyżka cen nie ominie leków i uderzy po kieszeni! Gwałtowny skok już na przełomie...

08:48, 27.01.2022 | Źródło: Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Wszechobecna drożyzna dotknie także ceny leków. Tegoroczne podwyżki mogą być nawet kilkunastoprocentowe. Eksperci wskazują, kiedy dojdzie do gwałtownej zmiany cen. 

- W tym roku zmiany cen leków mogą być dużo bardziej odczuwalne dla konsumentów - podaje serwis Wirtualna Polska. 

W latach 2020 i 2021 ceny leków pełnopłatnych zdrożały średnio o 7,1 procent. 

-  Ceny suplementów diety poszybowały w górę o 5,6 proc., wobec 3,1 proc. rok wcześniej. Najbardziej zdrożały preparaty OTC - o 7,5 proc. w 2021 r. wobec 6,3 proc. w 2020 r. - podaje Dziennik Gazeta Prawna. 

Dotychczasowe podwyżki, jak podaje DGP, nie łamały trendów, a ceny rosły podobnie jak w latach ubiegłych. 

- W tym roku ten trend może się jednak zmienić - mówi cytowany przez "DGP" prezes PEX Pharma Sequence dr Jarosław Frąckowiak. 

To oznacza, że zmiany będzie można odczuć bezpośrednio w portfelu konsumenta. Gwałtowny skok cen na aptecznych półkach prognozowany jest na przełom kwietnia i maja. 

W praktyce, jak sugeruje Dziennik Gazeta Prawna, mogą to być nawet kilkunastoprocentowe podwyżki. 

- Oznaczałoby to historyczny wynik pod tym względem. Dojdzie do kumulacji wielu czynników mających wpływ na cenę produktów - podaje "DGP".

(Źródło: Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

ciekawskiciekawski

5 0

a jak wzrosną ceny leków refundowanych? dla chorych to jest najważniejsze! 09:58, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kujawiak77Kujawiak77

4 4

Piękną bidę nam pis zafundował. 12:57, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZWÓD ZWÓD

1 1

LEKI NA STANIĘCIE TEŻ ZDROŻEJĄ 😂😂😂 FACECI MACIE PROBLEM HIUSTON !!!!!!!!!!!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣 13:12, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VatVat

8 0

Od lutego miała być żywność tańsza o VAT. Tylko wszystkie markety i sklepy osiedlowe podwyższyły cenę. Produkty w lutym bez VAT będą i tak droższe. 13:16, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Państwo PiSPaństwo PiS

5 4

Jakich ja czasów dożyłam mój boże:( przeciez te pisiory nas wykonczą kłamcy i oszuści w białych kołnierzykach! 14:40, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

5 3

Polski ład kosztuje. 15:16, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DZIEJE SIĘ!!!DZIEJE SIĘ!!!

2 4

Służby pissowskie już działają!!!!Sroka o śmierci dyrektora CBA od Pegasusa. "PiS zrobi wszystko, by prawda nie wyszła na jaw" https://natemat.pl/393751,magdalena-sroka-rzeczniczka-porozumienia-o-komisji-ws-pegasusa - Juz sie zaczyna .Za duzo wiedział to na polecenie Pisu służby specjane go odprawiły na wieczny spoczynek.Szef CBA który wprowadzał i nadzorował PEGASUSA nagle zmarł.Nie żyje dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA, który odpowiadał w tej służbie za uruchomienie systemu do inwigilacji Pegasus i jego funkcjonowanie przez trzy lata ! https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8339291,dyrektor-cba-smierc-zakup-pegasusa.html 16:41, 27.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ruch Ośmiu GwiazdRuch Ośmiu Gwiazd

2 3

PiS-owskie szambo wybija niemal każdego dnia, i to coraz mocniej, a mimo wszystko Kaczyński wciąż pływa na jego powierzchni, trzymając się kurczowo władzy, uczepiony choćby i jednej szmaty (tak na siebie sam kazał mówić Kukiz).Ilość afer, przekrętów, pospolitego złodziejstwa tej władzy już dawno przekroczyła masę krytyczną. I co? Grupa trzymająca władzę ma się ciągle mocno. Jak to możliwe? Żyleta.
Przecież jakaś tam afera hazardowa (panowie na cmentarzu szeptali o lobbowaniu za zapisami w ustawie) ma się nijak, do już nie setek, a tysięcy afer PiS-owskich, które tak spowszedniały, że mało już kogoś one ruszają, a już na pewno nie elektorat PiS.
Odpowiedzi trzeba szukać w totalnej propagandzie i rozdawnictwie długu, który obdarowany suweren, nieświadomy skutków, i tak będzie musiał spłacić. I można milion razy powtarzać: rząd nie ma swoich pieniędzy! Na próżno.Kaczyński cynicznie wykorzystuje pandemię, kryzys migracyjny, zagrożenie wojną na Ukrainie. Przykrywa tym niegodziwości tej władzy.
Oczywiście olbrzymią rolę w tym otumanianiu suwerena odgrywa Kościół Katolicki na czele z hierarchami i imperium Rydzyka oraz machina propagandowa Kurskiego, swoiste Ministerstwo Propagandy, z siedzibą na Woronicza 17, na którą z kieszeni polskiego podatnika rocznie PiS przekazuje ponad 2 miliardy zł (+/- tyle co WOŚP uzbierał przez 30 lat).
Platformę załatwiły podsłuchy u Sowy i zjedzone przez ministra ośmiorniczki za kilkaset złotych. Oczadzonego propagandą elektoratu PiS nie ruszają maile Dworczyka, które stanowią swoistą księgę hańby PiS, w której jedną z głównych ról odgrywa Morawiecki, do niedawna skoligacony z PO, bankster podsuwający suwerenowi miskę ryżu.A Pegasus? Czy rzeczywiście dla świadomego obywatela to jest tylko konik ze skrzydełkami czy stara, znaleziona na strychu konsola do gier? W normalnym kraju po takiej aferze upadłby rząd. Tylko że Polska nie jest już normalnym krajem.Grupa trzymająca władzę wykorzystuje cały aparat państwa, miliardy publicznych pieniędzy, machinę propagandową, narzędzia operacyjne i służby specjalne. Dziwi te 33 proc.? Kiedy państwo jest sterowane przez Zorganizowaną Grupę Przestępczą, co czeka Naród? 00:46, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaaaaaAaaaaaa

0 1

Przecież do tej pory pasowało 500 plus trzynastki czternastki A jak teraz trzeba oddać to lament będą wybory znowu rzuca skwarki A *%#)!& lud poleci oddać głos bo " piękny malutki kochany nam da "szkoda tylko że nie ze swojego. 12:48, 28.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%