Zamknij

Ostrzał elektrowni jądrowej! Co z sytuacją radiacyjną w Polsce?

08:26, 04.03.2022 Aktualizacja: 09:55, 04.03.2022
Skomentuj

Rosja ostrzelała elektrownie jądrową w Zaporożu. Z pierwszych informacji wynika, że agresor ostrzeliwał elektrownię zarówno przy pomocy czołgów, jak i z powietrza. Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja, że sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie. 

Elektrownia w Zaporożu, największa elektrownia jądrowa na Ukrainie i w Europie, stała się w nocy z czwartku na piątek celem ataków Rosjan.

W wyniku rosyjskiego ostrzału wybuchł pożar. Jak przekazały w piątek nad ranem ukraińskie służby ratownicze, ogień ogarnął budynek szkoleniowy i laboratorium, poza obrębem elektrowni atomowej.

Państwowa Agencja Atomistyki  zaznaczyła, że nie ma uszkodzeń systemów ważnych dla bezpieczeństwa jądrowego zaporoskiej elektrowni, powołując się na informacje ukraińskiego dozoru jądrowego.

- Na terenie elektrowni nie odnotowano wzrostu poziomu promieniowania. Sytuacja radiacyjna w Polsce pozostaje w normie

- cytuje Wirtualna Polska Państwową Agencję Atomistyki.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oskarża Moskwę o "terror nuklearny". Wskazuje również, że Rosja chce "powtórzenia katastrofy w Czarnobylu". 

- Żaden inny kraj poza Rosją nigdy nie strzelał do elektrowni jądrowych. To pierwszy raz w naszej historii, pierwszy raz w historii ludzkości. To państwo terrorystyczne ucieka się teraz do terroru nuklearnego - mówi w nagraniu Zełenski.

Państwowy Inspektorat Regulacji Energetyki Jądrowej wskazała, że elektrownia w Zaporożu znajduje się pod kontrolą Rosji. 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

rfggrfgg

1 2

Znajdziem sie niedługo na Tumskiej 4 ale w Brazylijskich fawelach bo Europa moze przestac istnieć .Sam to dzis stwierdził prezydent Ukrainy .Robi sie nieciekawei

08:57, 04.03.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CH4OCH4O

2 0

Obawiam się że jak dojdą do mostu to zawrcą bo się nikt nie odważy przejść przez ten most. Starówka Włocławka i tak wygląda jak po wojnie, więc nie ma wiele do zepsucia w tym mieście.

09:41, 04.03.2022

do myslacychdo myslacych

4 1

TO ŻE DOLAR IDZIE W GORE A ZLOTOWKA W STOSUNKU DO NIEGO SŁABNIE TO TO JESZCZE ALE POPATRZ CIE NA KURS HRYWNY UKRAINSKIEJ .TU DOPIERO DOZNACIE SZOKU ZE WALUTA KRAJU OBJETEGO WOJNA JAKIMS CUDEM ZYSKUJE NA WARTOSCI to jest KUŹWA DOPIERO CUD GOSPODARCZY

09:40, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!

3 1

W KOŃCU ILE MOŻNA CZEKAĆ JAK TO WSZYSTKO PIE***RODLNIE DROGIE PANIE ŁADNIE SIE WYPINDRUJCIE NA KOLEJNY CZARNOBYL 😂😂😂😂😂

11:30, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CZARNOBYL 2.0CZARNOBYL 2.0

3 1

NA DZIEŃ KOBIET WSZYSTKIE BEDZIEMY PIĘKNE 😂😂😂 SZYKUJCIE ŁADNE KIECE I MAKIJAŻE PRZED ŚMIERCIĄ ŁADNIE TRZEBA WYGLĄDAĆ 😂😂😂😂😂

11:35, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HhHh

3 1

Rosja zbombardowała elektrownię a ja się pytam gdzie ci okrzyknięci Ekolodzy. Może na Ukrainie zaczniecie protesty. Ale tam strach i nikt za protest nie zapłaci. Pseudo Ekolodzy zasrani. Do Putina jak tak was dobro przyrody obchodzi. Bo to faktycznie jest problem.

11:57, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Skostnielina Skostnielina

2 0

Fajn wszystko fajn gut wszystko ,sankcje gut ,putin is kapu..t ,najs Polska najs ,my freends ,.smoloty na flance ntao frends .Ja nadaju z white house do firiends .Wszyztko oright okej POlaki okej ..Dziadek B pozdrawiam was Thank you za moje wystapienie ,jutro kolejny razwystapie dla was i powiem pare słow .

12:30, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dadzą radęDadzą radę

2 0

Spokojnie detektyw Rutkowski odbije Czarnobyl .Tosz jedzie na Ukraine opancerzonymi wozami .I to nie fake .Podobno tez Rambo ma sie tam wybrac Sylwka Stalone niektorzy prosili by tam pojechał

12:36, 04.03.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%