Już jutro (4 maja) wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące obowiązkowych naklejek na szybę dla aut, które będą wymagane w strefie czystego transportu. Za jej brak można słono zapłacić.
Strefa czystego transportu to miejsce, gdzie będą mogły wjechać pojazdy bezemisyjne, a także spalinowe. Te drugie będą jednak musiały charakteryzować się określonym poziomem uciążliwości dla środowiska.
O wprowadzeniu takich stref w najbliższym czasie myślą największe polskie miasta. Pierwsza taka strefa ma pojawić się w Krakowie od początku przyszłego roku, zainteresowane wprowadzeniem tego rozwiązania są również m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin czy Lublin.
Wjazd do strefy będzie możliwy jedynie dzięki specjalnej naklejce.
- Na naklejce znajdą się informacje o mieście, dla którego ją wydano, roczniku produkcji auta, rodzaju używanego przez nie paliwa oraz jego numerze rejestracyjnym. Nie ma na niej jednak informacji o spełnianej przez pojazd normie emisji Euro. I może mieć to poważne konsekwencje - wskazuje serwis AutoKult.pl.
Może okazać się, że nalepka wydana w jednym z miast nie będzie obowiązywała w innym, a to prosty sposób do tego by zapłacić mandat. Zakazu wjazdu do strefy czystego transportu to mandat w wysokości 500 zł.
Wygląda zatem na to, że kierowca odwiedzający miasta z takimi strefami będzie musiał mieć naklejkę z każdego takiego urzędu. Wydanie nalepki ma kosztować nie więcej niż 5 zł.
Szczegółowe przepisy dotyczące starania się o takie oznakowanie nie zostały jeszcze ustalone.
Rafal14:11, 03.05.2022
Nastepny przepis durnego urzędasa!!! Jeśli już chcą wprowadzić te naklejki to powinien powstać ogólnopolski ujednolicony wzór!!
Spierdolency14:26, 03.05.2022
Jak każdy jeździ złomem a zarobek 4 x niższy niż w Unii
Kur wyyyyyyyyyyyyy
laura9914:35, 03.05.2022
Obłędni fanatycy tzw "globalnego ocieplenia". Okazało się to fikcją. Nawet to rozkapryszone dziewczątko, chyba ze Szwecji, zamilkło.
Apollo 14:37, 03.05.2022
Komuchy już przebierają nóżkami by pozbawić nas samochodów. Lekarstwem na tę ich durne pomysły jest ołowiana kulka kal. 7'62 przechodząca przez twarzoczaszke
Emeryt13:54, 05.05.2022
Dam 1 zł na jedną kulkę dla jednej twarzoczaszki. Amen.
Bolek17:21, 03.05.2022
Byle by robić z ludzi *%#)!& a przedewszysztkim mój samochód moja własność i nikomu nie pozwolę oklejac go nalepkami i to z różnych miast
Pozostałe komentarze
Morfeusz16:15, 03.05.2022
A lepić puszkarzom mandaty i to równo Jesteśmy za !!!!
Uciekł jutro będzie17:01, 03.05.2022
Czekam aż Marek to wprowadzi. On jest zdolny do tego.
resa.17:39, 03.05.2022
Jest zasada : benzyna dla samochodów , olej napędowy dla traktorów a gaz do kuchenek no i będzie spokój i ekologicznie.
W34518:18, 03.05.2022
Dziadostwo może zaraz oklejenie sobie cały samochód jakimiś durnymi naklejkami
Walek21:23, 03.05.2022
Zlikwidowali naklejkę z numerem rejestracyjnym to teraz musisz mieć w każdym mieście inna i kasa dalej się zgadza
🤨09:31, 04.05.2022
Za tego clickbaita redaktorzyna powinien dostać w papę!
Wojtek J11:21, 04.05.2022
Po co piszecie o obowiązkowych naklejkach jeśli nie ma jeszcze stref, do których można dzięki nim wjechać? *%#)!& artykuł informujący o niczym byle tylko coś napisać.
Emeryt13:53, 05.05.2022
PISOWSKIE !! B Y D Ł O !!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz