O tym się mówi Włocławek

Zamknij
Ważne

Kierowco, za brak takiej naklejki dostaniesz duży mandat! Nowe przepisy od dziś

. 13:00, 03.05.2022
14 Kierowco, za brak takiej naklejki dostaniesz duży mandat! Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby

Już jutro (4 maja) wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące obowiązkowych naklejek na szybę dla aut, które będą wymagane w strefie czystego transportu. Za jej brak można słono zapłacić. 

Strefa czystego transportu to miejsce, gdzie będą mogły wjechać pojazdy bezemisyjne, a także spalinowe. Te drugie będą jednak musiały charakteryzować się określonym poziomem uciążliwości dla środowiska. 

O wprowadzeniu takich stref w najbliższym czasie myślą największe polskie miasta. Pierwsza taka strefa ma pojawić się w Krakowie od początku przyszłego roku, zainteresowane wprowadzeniem tego rozwiązania są również m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin czy Lublin. 

Wjazd do strefy będzie możliwy jedynie dzięki specjalnej naklejce. 

Co określa naklejka? 

- Na naklejce znajdą się informacje o mieście, dla którego ją wydano, roczniku produkcji auta, rodzaju używanego przez nie paliwa oraz jego numerze rejestracyjnym. Nie ma na niej jednak informacji o spełnianej przez pojazd normie emisji Euro. I może mieć to poważne konsekwencje - wskazuje serwis AutoKult.pl.

Może okazać się, że nalepka wydana w jednym z miast nie będzie obowiązywała w innym, a to prosty sposób do tego by zapłacić mandat. Zakazu wjazdu do strefy czystego transportu to mandat w wysokości 500 zł. 

Wygląda zatem na to, że kierowca odwiedzający miasta z takimi strefami będzie musiał mieć naklejkę z każdego takiego urzędu. Wydanie nalepki ma kosztować nie więcej niż 5 zł.

Szczegółowe przepisy dotyczące starania się o takie oznakowanie nie zostały jeszcze ustalone. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

EmerytEmeryt

0 0

Dam 1 zł na jedną kulkę dla jednej twarzoczaszki. Amen.

13:54, 05.05.2022

Pozostałe komentarze

MorfeuszMorfeusz

2 17

A lepić puszkarzom mandaty i to równo Jesteśmy za !!!!

16:15, 03.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uciekł jutro będzieUciekł jutro będzie

6 4

Czekam aż Marek to wprowadzi. On jest zdolny do tego.

17:01, 03.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

resa.resa.

4 14

Jest zasada : benzyna dla samochodów , olej napędowy dla traktorów a gaz do kuchenek no i będzie spokój i ekologicznie.

17:39, 03.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

W345W345

11 0

Dziadostwo może zaraz oklejenie sobie cały samochód jakimiś durnymi naklejkami

18:18, 03.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

WalekWalek

10 0

Zlikwidowali naklejkę z numerem rejestracyjnym to teraz musisz mieć w każdym mieście inna i kasa dalej się zgadza

21:23, 03.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

🤨🤨

3 2

Za tego clickbaita redaktorzyna powinien dostać w papę!

09:31, 04.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wojtek JWojtek J

3 1

Po co piszecie o obowiązkowych naklejkach jeśli nie ma jeszcze stref, do których można dzięki nim wjechać? *%#)!& artykuł informujący o niczym byle tylko coś napisać.

11:21, 04.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

EmerytEmeryt

0 0

PISOWSKIE !! B Y D Ł O !!

13:53, 05.05.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%