Orange podobnie jak T-Mobile szykuje się do wyłączenia infrastruktury 3G. Część klientów będzie zmuszona do wymiany telefonu.
Jak wskazuje operator, jego działania wpisują się w światowe trendy poprawy efektywności sieci.
- Wzmacniamy sieć 4G/5G. Wyłączanie sieci 3G służy zwalnianiu zajmowanych przez nią częstotliwości na potrzeby 4G - podaje Orange.
Orange wskazuje, że z sieci 4G korzysta aż 96% obecnych klientów. Proces wyłączania 3G zaplanowany został na lata 2024–25, a stacje będą wyłączane stopniowo w kolejnych regionach Polski.
Dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany.
- Aby nie odczuć skutków wyłączenia sieci 3G, czyli pogorszenia jakości połączeń głosowych, zacznij korzystać z technologii VoLTE. Pozwala ona prowadzić rozmowy za pośrednictwem sieci 4G LTE zamiast w sieci 2G lub 3G - podaje Orange.
Operator wskazuje, że ważne jest by klienci do czasu wyłączenia infrastruktury uzbroili się w telefon 4G.
- Aby korzystać z 4G, potrzebna jest także karta SIM z obsługą tej generacji. Jeśli ktoś od lat używa starej karty 3G (najlepiej jest sprawdzić oznaczenie na karcie), może dokonać bezpłatnej wymiany w salonie - dodaje Orange.
W planach sieci jest również wyłączenie 2G, ale w kontekście wyłączenia drugiej generacji mówi się, że stanie się to ok. 2030 roku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z Południa odchodzi wikary, nowego nie będzie
Księdza z Klodawy co ma dziecko przenieśli do innej diecezji też nigdzie nie ogłosili znalazl się na zdjęciach ze szkolnych uroczystości ksywa dmuchacz
krol_artur
17:43, 2025-07-05
Szef "wytrzeźwiałki" znów poszukiwany
Podajcie zarobki brutto podstawy bez dodatków, bo kasa się zgadza tylko wciskanie kit DD
Kit
17:24, 2025-07-05
Włocławianie korzystają z miejskich rowerów
Bardzo chętnie bym korzystał z takiego roweru, ale mnie nie stać. Taniej wychodzi pojechać samochodem. Po prostu jest wiele miejsc, gdzie w promieniu 1,5-2 km od miejsca docelowego nie ma ani jednej stacji, a zostawienie roweru poza stacją kosztuje 10 zł.
Ludek
17:10, 2025-07-05
Nowy asfalt na Zazamczu. 400 metrów do remontu
A co z obiecaną ulicą Energetyków z trylinki? Niedawno był artykuł o przebudowie i jakoś cisza na tej ulicy?
Marcin Wolski
17:07, 2025-07-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz