Zamknij
REKLAMA

Kluczowa zmiana już jutro! Sprawdź, konieczny będzie nowy telewizor?!

16:27, 22.05.2022 | PAP / M.O.
Skomentuj
REKLAMA

- Od poniedziałku (23 maja) trzeci etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce - przypomina Media-Cyfryzacja KPRM. Zmiana dotyczyć będzie województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Jak przypomniano, w ramach przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC, zmienią się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4, które zostaną przełączone do standardu DVB-T2/HEVC.

- W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu - wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania - wskazano.

Związek Cyfrowa Polska przypomina z kolei telewidzom o sprawdzeniu, czy ich odbiorniki telewizyjne są dostosowane do nowego standardu sygnału.

- Zmiany w nadawaniu naziemnej telewizji cyfrowej odbywają się stopniowo od końca marca i potrwają do końca czerwca - podał Związek Cyfrowa Polska.

Jak dodał, obecnie w zasięgu DVB-T2/HEVC są mieszkańcy województw: dolnośląskiego, lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, niemal całego pomorskiego, wielkopolskiego oraz północno-zachodniej części mazowieckiego.

- Od 23 maja obszar ten znacznie powiększ się i nowy standard dotrze do wszystkich telewidzów mieszkających na terenie województw śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i opolskiego. W całości nowym sygnałem zostanie pokryta także Wielkopolska (dołączy np. Kalisz), a także kolejne miejscowości na Mazowszu (chodzi o obszar Radomia i okolic - podano.

Jak wskazał prezes Cyfrowej Polski Michał Kanownik, "będzie to największe obszarowo przyłączenie nowego standardu nadawania na terenie Polski".

Dla tych, którzy będą musieli wymienić odbiornik, Cyfrowa Polska przypomina o rządowym dofinansowaniu do zakupu dekodera lub telewizora. Jeśli zdecydujemy się na kupno nowego odbiornika telewizyjnego możemy otrzymać bon o wartości 250 zł.

Eksperci odsyłają na stronę www.gov.pl/CyfrowaTV, gdzie można złożyć wniosek online o przyznanie takiego rządowego dofinansowania. Można to również uczynić za pośrednictwem placówek Poczty Polskiej.

Związek Cyfrowa Polska przekazał, że kolejne i ostatnie już przyłączenie do DVB-T2/HEVC planowane jest 27 czerwca. Obejmie ono resztę miejscowości z województwa mazowieckiego, w tym Warszawę, podlaskie, warmińsko-mazurskie oraz lubelskie. Tym samym cały obszar kraju będzie już objęty nowym standardem nadawania naziemnej telewizji cyfrowej.

(PAP / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

SharkySharky

4 3

Jeśli pisowska władza zamierza negocjować kontrakt gazowy z Norwegią w sposób zaprezentowany wczoraj przez Mateusza Morawieckiego, bezpieczniej byłoby przekazać sprawę ministrowi Sasinowi. Ma sporo kopert na te listy do młodych Norwegów, a przy okazji wybiorą nam prezydenta:) 18:08, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pacynka kaczafiegopacynka kaczafiego

4 3

Ależ odważny ten Morawiecki. To zaatakuje Norwegów, za chwilę informatyków, potem przyłoży brukselskim elitom. Ale banksterów, handlarzy nieruchomościami i czyścicieli kamienic jakoś szerokim łukiem omija… 18:13, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nowy NIEładNowy NIEład

4 3

PiSowcy doprowadzili do ogromnej drożyzny i inflacji. Teraz gdy wszystko im się sypie i potrzebują kasy, próbują namawiać młodych Polaków do wydzwaniania do Norwegów i błagania o wsparcie finansowe.Telefony do Norwegów mają załatwić kontrakty na norweski gaz których rząd nie zabezpieczył dla Baltic Pipe? Na koniec okaże się, że rząd będzie kupował rosyjski gaz z Nord Stream przez rewers z Niemiec. Taka to dywersyfikacja po PiSowsku!!! 18:15, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Notoryczny kłamca!Notoryczny kłamca!

4 3

Najlepiej to dzielić się z innymi cudzymi pieniędzmi. A kiedy PINOKIO (morawiecki) ujawni swoje? Nie mówię nawet, by się nimi podzielił😭 18:17, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PAJAC ROKU!PAJAC ROKU!

3 3

W konkursie na głupstwo roku premier Morawiecki niespodziewanie przebił posłów Kowalskiego i Suskiego. Norwegia żeruje na wojnie i powinna dzielić się zyskami. Niech zacznie od »nadmiarowych« zysków własnej rodziny 18:19, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hallo Pinokio?Hallo Pinokio?

4 4

Panie premierze Morawiecki, a kiedy Orlen podzieli się z ludźmi swoimi gigantycznymi zyskami? 18:22, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

suwerensuweren

4 3

Może trzeba zacząć pisać listy do premiera i jego żony aby podzielili się swoim majątkiem, bo tacy „samolubni i chciwi”. 18:26, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%