Zamknij
Ważne

Wielkie zmiany dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego? Chodzi "pośredniak" i ZUS

16:17, 22.06.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/

Rząd szykuje zmiany dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego. Urzędy pracy mają zająć się ubezpieczeniem wyłącznie bezrobotnych z prawem do zasiłku. Niepracujący uzyskają prawo do ubezpieczenia po rejestracji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. 

O tej zmianie mówiło się od dłuższego czasu. 

Zmiany mają ułatwić m.in. wykrywanie pracy na czarno i unikanie płacenia składek od pensji.

- Chodzi o uproszczenie skomplikowanego systemu, które dzięki informatyzacji rejestracji w ZUS ma przynieść spore oszczędności. Zmian oczekują również urzędy pracy, gdyż będą mogły skupić się na osobach poszukujących pracy, a nie tych, którzy rejestrują się wyłącznie dla uzyskania praca do ubezpieczenia zdrowotnego - wskazuje serwis Wirtualna Polska. 

Do pośredniaka tylko po ubezpieczenie? 

- Dane z maja mówią o 852 tys. bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. Z kolei z danych resortu rodziny wynika, że aż 58 proc. z nich przychodzi do pośredniaka wyłącznie po ubezpieczenie - wskazuje WP.

ZUS zweryfikuje

Co ma dać rejestracja w ZUS? Jak wskazują rządzący ma to pozwolić na weryfikację "czy dana osoba spełnia warunki i czy np. nie dorabia na nieoskładkowanej umowie o dzieło lub nie pracuje na czarno". 

(Źródło: Wirtualna Polska)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

GośćGość

7 0

ciekaw jestem jak zus zweryfikuje, czy ktoś na czarno nie kręci....

17:35, 22.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czyli Czyli

2 0

ZUS ponownie będzie gnębił pracowników a pracodawcy nadal będa zatrudniać na czarno ? To ma być taka reforma ?

20:45, 22.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zbieracz chrustuZbieracz chrustu

1 1

Tępić te pissowskie karaluchy i te robactwo co na nich głosuję ! TFU! Na pohybel pissbolszewi! 💩💩💩💩💩 💩💩💩

23:09, 22.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%