Zamknij
REKLAMA

Będzie nowy kanał TVP w telewizji naziemnej! Wiemy, kiedy startuje

19.53, 09.08.2022 Źródło: Wirtualne Media
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Telewizja Polska podała, kiedy wystartuje nowy kanał TVP Nauka. Stację będzie można oglądać za darmo. 

TVP Nauka ma być kanałem o charakterze popularno-naukowym i edukacyjnym. 

W ofercie będą się znajdować audycje popularno-naukowe, edukacyjne i publicystyczne. Widzowie będą mogli zobaczy ć również filmy dokumentalne.

- Zakres tematyczny obejmuje szerokie spektrum zagadnień: treści dotyczące przyrody, technologii (w tym kosmicznych), biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Jednym z założeń autorów kanału jest promowanie polskiej myśli technicznej oraz dorobku i potencjału polskiej nauki - poinformował zespół rzecznika prasowego TVP.

Nowy kanał ma rozpocząć nadawanie 3 października. Ma być nadawany przez telewizję naziemną i dostępny bezpłatnie. Szefem kanału ma być Robert Szaj. 

Wcześniej, bo już w najbliższy piątek 12 sierpnia, stacja przeprowadzi pierwszą transmisję online. Widzowie zobaczą "Noc Perseidów", czyli program transmitowany z Obserwatorium Astronomicznego w Truszczynach. 

Koszt to aż 40 mln zł

Jak podają Wirtualne Media, koszt przygotowania oferty programowej i dystrybucji TVP Nauka to 40 mln zł. 

- TVP Nauka w 2022 roku będzie kosztować 23 mln zł, a dwa lata później 40 mln zł. Nie będzie nadawać mniej niż 17 godzin na dobę. Magazyny popularnonaukowe, filmy dokumentalne, telenowele dokumentalne i poradniki obejmować będą do 63 proc. ramówki, a publicystyka nie mniej niż 7 proc. - donosi serwis Wirtualne Media. 

To jednak nie wszystko. Jacek Kurski, prezes TVP wskazuje, że marzy mu się jeszcze "kanał motoryzacyjny i TVP Muzyka". 

- To wszystko ludzie będą mieli za darmo dzięki nowym możliwościom po refarmingu, ale też dzięki nowemu dekoderowi, który spozycjonuje właściwie ofertę Telewizji Polskiej. To będzie bardzo korzystna zmiana dla Polaków, ale wymaga jeszcze dużych prac i wsparcia pewnych rozwiązań przez państwo - tłumaczy dla Wirtualnych Mediów Jacek Kurski.

 
(Źródło: Wirtualne Media)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

TytTyt

3 5

Brawo. Trochę merytoryki w tym medialnym syfie 00:54, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KtośKtoś

7 0

Propagandy ciąg dalszy za 2 mld zł rocznie. Ciekawe co tam będą gadać o biologii, chemii, fizyce i astronomii. Pewnie znowu teoria Kopernika będzie zakazana i inne odkrycia naukowe bo rzekomo bóg wszystko stworzył w 6 dni, seksowny dopiero po ślubie, aborcja też zła, rozwód to też "grzech". 10:52, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrzesiekGrzesiek

8 0

27 mln, 40 mln, niezłe sumy idą z naszych podatków na propagandę. Ciekawe ile za te pieniądze można by kupić sprzętu do szpitala czy karetek pogotowia, których wciąż jest mało. Ale co tam karetki, grunt, że limuzyn w rządzie nie brakuje. 10:57, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kamykkamyk

9 0

znane są już programy , wielebny z rydzykowa poprowadzi -sex i pedofilia w KK ,M. Suski historia / caryca Katarzyna / , Sasin zrób to sam -czyli co by tu jeszcze spier..... , Kaczyński jak zadawać szyku w dwóch różnych butach i rozpiętym rozporkiem , Obajtek kulisy zakupu mieszkań i nieruchomości poniżej wartości 14:35, 10.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HiTHiT

5 0

I jeszcze Czarnek będzie historii nauczał i teraźniejszości też. 16:41, 10.08.2022


PISSowski ŁAD!PISSowski ŁAD!

7 0

Tępić tą PISSowską ZARAZĘ i te KARALUCHY co na nich głosują!!! tfu ! 💩💩💩💩💩 💩💩💩 17:29, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%