Zamknij
REKLAMA

Rząd szykuje nowy dodatek. Nawet 1000 zł dla...

12.34, 20.09.2022 Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Dodatek węglowy, zamrożenie cen prądu przy zużyciu poniżej 2000 kWh, a teraz trzecie rozwiązanie -  dopłaty dla osób ogrzewających domy przy pomocy energii elektrycznej. Rząd zapowiada kolejne wsparcie. Na jakie pieniądze można liczyć? 

- Dla większości gospodarstw domowych pozostaną w 2023 roku niezmienione – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, a rząd przygotował kolejne propozycje, które mają pomóc Polakom. 

Wprowadzono dodatek węglowy, a także zapowiedziano zamrożenie cen prądu. 

- Okazało się, że limity zużycia ustanowione na podstawie średniego rocznego zużycia prądu podanego przez GUS są zbyt niskie dla osób, które przeszły na bardziej ekologiczne ogrzewanie elektryczne, a nawet po prostu gotują na kuchence indukcyjnej - podaje Radio Zet. 

Nowy dodatek. 1000 zł dla osób ogrzewających domy przy pomocy energii elektrycznej

W gorszej sytuacji są właściciele ogrzewania elektrycznego. W ich przypadku spodziewana wysokość podwyżek może sprawić, że będą oni płacić nawet kilkaset złotych więcej miesięcznie za prąd. 

"Dziennik Gazeta Prawna" donosi, że w związku z tym ma powstać nowy dodatek. Ma on pozwolić na opłacenie wyższych rachunków za prąd. 1000 zł ma przysługiwać osobom, które korzystają z elektrycznego ogrzewania domów.

- Ze świadczenia będą mogły skorzystać osoby, ogrzewające domy lub mieszkania za pomocą energii elektrycznej - warunkiem, podobnie jak w przypadku innych dopłat ma być deklaracja złożona do CEEB, wskazująca grzejniki elektryczne jako główne źródło ogrzewania - uzupełnia Wirtualna Polska. 

Dodatkowe świadczenie nie obejmie jednak tych osób, które korzystają z fotowoltaiki.

(Źródło: Wirtualna Polska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Absurdy partyjne !!!Absurdy partyjne !!!

0 1

(bardziej ekologiczne ogrzewanie elektryczne....??????)
To jest element partyjnej ekologii politycznej , która z prawdziwą ekologią ma tyle wspólnego ,co auta elektryczne z czystym powietrzem . Przecież energia elektryczna w Polsce i w innych krajach posiadających zasoby węgla jest w 90% wytwarzana właśnie z węgla i tak będzie jeszcze długo , czy to się partyjnym BOGATYM ekologom z Brukseli i Berlina podoba czy też nie . Cała Ameryka południowa wytwarza en. elektryczna z węgla . Bo ma ogromne zasoby tego surowca .Podobnie jak Australia . 16:03, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TARCZA OD RZĄDU TARCZA OD RZĄDU

0 0

JANUSZKI LECIEĆ PO DODATKI BO PRACOWNICY WAM INACZEJ KARE WYMIERZĄ JAK ZACZNIECIE ICH KRAŚĆ BARDZIEJ NA PRĄD MUSICIE TERAZ BULIĆ A ŻEBY BULIĆ POLAK POLAKA DALEJ MUSI KARŚĆ !! 16:36, 20.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%