Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające przeciwko Viaplay - informuje serwis WirtualneMedia.pl. To pokłosie skarg, które dotyczą platformy streamingowej i problemów widzów z odbiorem transmisji meczów piłkarskiej Premier League i Bundesligi.
Viaplay to międzynardowa platforma wideo na życzenie uruchomiona w maju 2007 roku, oferująca dostęp do filmów, seriali, programów rozrywkowych i transmisji sportowych poprzez media strumieniowe
W Polsce dostępna jest od 2021 roku. Można tam oglądać m.in. transmisje meczów Premier League, Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA, gal bokserskich KSW z polskim komentarzem.
Tylko w dwóch ostatnich miesiącach, jak podaje serwis WirtualneMedia.pl, do UOKiK wpłynęło ok. 40 skarg od niezadowolonych klientów.
Odbiorcy Viaplay mieli wskazywać, że nie otrzymują pełnowartościowego produktu, za który zapłacili.
- Użytkownicy narzekali na przerwy w dostępnie do usługi, za którą zapłacili, nieustanne buforowanie się transmisji, przycinanie obrazu. Skarżyli się też, że składane w takiej sytuacji reklamacje są odrzucane lub spółka oferuje im niesatysfakcjonujący rabat w opłacie za subskrypcję na kolejny miesiąc - podają Wirtualne Media.
- Prezes UOKiK wystąpił do przedsiębiorcy o wyjaśnienia, a gdy ich nie uzyskał – wszczął postępowanie wyjaśniające, które ma na celu ustalenie, czy są podstawy do postawienia spółce zarzutów naruszania zbiorowych interesów konsumentów - wskazał Departament Komunikacji UOKiK serwisowi Wirtualnemedia.pl.
Prezes UOKiK może upomnieć nadawcę lub nałożyć karę finansową.
- UOKiK może wystąpić do przedsiębiorcy w drodze tzw. wezwania miękkiego o wyjaśnienia i zmianę praktyk albo wszcząć postępowanie i postawić mu zarzuty. Jeśli by się one potwierdziły, to za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów grozi kara w wysokości do 10 proc. rocznego obrotu - wskazuje Urząd.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Miejsce nad Wisłą, które może przyciągnąć tłumy
Miasto Vegeta Wkrótce szczegóły...
Miasto Vegeta
21:45, 2025-06-07
Miejsce nad Wisłą, które może przyciągnąć tłumy
informacja jest na końcu artykułu. A że nie pozyskają środków, bo pieniędzy nie ma i nie będzie to już wszyscy wiemy. Nie będzie ani szkutni, ani centrum dla młodzieży w hali targowej, ani azotów, ani rozwoju. Widzicie jakiś ruch w szumnie budowanym Tertio Ponte? Nic tam się nie dzieje. Tylko marketów nam dostawiają. Wielkie obchody dni Włocławla, a ja się pytam skąd są na to pieniądze? Nie ma ich na remonty dróg, na sprzątanie ulic, na robienie kwietnych łąk, dzięki którym można zaoszczędzić pieniądze przeznaczane na koszenie. Bezład i trwonienie publicznych pieniędzy.
Najważniejsza
21:01, 2025-06-07
Miejsce nad Wisłą, które może przyciągnąć tłumy
wypoczynek nad zanieczyszczoną Wisła m.in przez awarię GOS w Warszawie i rejsy po tym ścieku stateczkiem to iście hardkorowy sport dla wybranych ,nie polecam.Szkoda tylko kolejnych pieniędzy podatników włocławskich,wydanych bez sensu....
W
20:32, 2025-06-07
14-latka zamieszana w oszustwo seniorki
Oszukiwała i wykruszyła się ze na zlotu młodych elit w Browarze - Poland Rock Festiwal u Owsiaka
Kaszana
20:28, 2025-06-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz