Zamknij
REKLAMA

Minister Czarnek straszy samorządy. Chodzi o naukę i ogrzewanie

12.55, 02.10.2022 PAP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP
REKLAMA

- Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i celowo nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona dla jego dzieci, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny - powiedział PAP szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie z PAP skomentował informacje, że niektóre szkoły, na skutek rosnących cen energii elektrycznej, mogą mieć kłopoty z ogrzewaniem budynków i tym samym mogą wprowadzić nauczanie zdalne.

Szef resortu nauki przestrzega przed taką celową praktyką.

- Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i nie będzie ogrzewał szkoły, która jest przez niego prowadzona, dla jego dzieci, mieszkających na terenie tego samorządu, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny. To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci - podkreślił.

Jak podkreśla Czarnek, MEiN będzie "bezwzględny" w swoich działaniach. 

- Podkreślam, jeżeli ktoś to będzie robił celowo, tylko po to, żeby zejść z temperaturą do 15 stopni Celsjusza i wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to - powtarzam - będziemy występować o zarząd komisaryczny i będziemy w tym bezwzględni - tłumaczył.

Zapytany, jaki to będzie rok dla szkół, odpowiedział, że "nikt tego nie wie".

- Jak, z godziny na godzinę, przeglądamy informacje, to - zaczynając od Rosji, od wojny na Ukrainie i od tego wszystkiego, co temu towarzyszy - to rzeczywiście jest to rok na pewno niełatwy. Dlatego ta jedność wokół rozwoju nauki, szkolnictwa wyższego i też umożliwiania funkcjonowania szkołom wyższym w normalnych warunkach, pomimo wojny tuż za naszą granicą, jest niezwykle ważna - dodał.

- Dobrze, że Unia Europejska poszła po rozum do głowy i jakieś porozumienie zawarła. Ale my gwarantujemy jedną rzecz, bez względu na to, co Unia Europejska zrobi, bo dawno już to powinna zrobić: to my zagwarantujemy koszt energii elektrycznej na takim poziomie, który będzie do zapłacenia przez uczelnie wyższe - podsumował minister Czarnek.

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

słusznie słusznie

1 1

(....będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny - powiedział PAP szef MEiN Przemysław Czarnek....) . W krajach starej uni za nadzór nad edukacją odpowiadają rządy , a nie miejscowi partyjni działacze zwłaszcza ci , którzy biorą udział w partyjnych libacjach . Którzy rodzice wyraziliby zgodę by ich dzieci wychowywali partyjni pedagodzy nadużywający alkoholu ? 13:32, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Brawo👏Brawo👏

4 4

I bardzo dobrze! Zero litości dla spekulantów! Politykę niech sobie w partii urządzają! 14:37, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OświataOświata

2 0

Minister Oświaty Czarnek nie straszy samorządów tylko przywołuje do subordynacji i porządku społecznego żeby nie było na prowincjach bałaganu szczególnie gdzie włodarzami jest PO , bo pamiętacie jak pod kierunkiem Broniarza chcieli zdezorganizować i zatrzymać naukę w szkołach, nawet zamierzali utrudnić zdawanie młodzieży matur. 12:02, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rere

1 0

A w Polsce po okrągłym stole komuchy ustaliły że oświatą i szkołami zarządzają politykierzy i miejscowe watażki nie zawsze wysokich lotów intelektualnych za to z tupetem butnych krzykaczy pilnujących interesów partyjnych swoich i kolesi 12:08, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

setaseta

0 2

Skąd się biorą takie *%#)!& jak Czarnek?
Obrzydliwy człowiek.
Kłamca i cham!
Odnoszę wrażenie, że najwięksi zdrajcy Polski wywodzą się z KUL albo od Rydzyka.
KUL i Rydzyk to kuźnia kadr nie dla Polski ale dla Watykanu.
I my durnie za to wszystko płacimy. 16:30, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NEWSNEWS

1 0


POLITYKA • 02.10.2022 20:12
Media cyt. Czarnek odpowiada Schetynie: Jeśli koledzy z PO nie rozkradną miliardów, to szkoły ogrzeją
Minister Przemysław Czarnek odpowiedział posłowi PO Grzegorzowi Schetynie, który martwił się zapowiedziami wnioskowania o zarząd komisaryczny w miastach, gdzie samorządy nie poradzą sobie z ogrzaniem szkół. - Panie Schetyna, wszyscy wiedzą, że jeśli koledzy z Platformy nie rozkradną tych miliardów, które przekazujemy, to szkoły bez problemu ogrzeją. A wtedy komisarzy nie będzie - napisał minister edukacji i nauki.

mk | Niezalezna.PL 18:20, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

setaseta

0 1

Czarnek to takie polityczne zero.
Skąd się biorą tacy ludzie?
No skąd z KUL.
To są zdrajcy oni reprezentują Kościół - Watykan.
To homoseksualiści a przede wszystkim pedofile.
Kościół polski jest zdrajcą interesów narodu polskiego.
Gwałcili, gwałcą i będą gwałcić nasz polskie dzieci.
Skurwysyny! 18:39, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re seta re seta

0 0

Te złote myśli to po ilu setach ci przychodzą ? 07:53, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kasy brakkasy brak

0 0

Szkoły wyższe u nas np.Kujawska Szkoła Wyższa conajmniej 50 procent zajęć będzie realizowała on-line aby zaoszczędzić na mediach. 08:20, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%