Zamknij
REKLAMA

Bron jądrowa w Polsce? Prezydent wprost o programie Nuclear Sharing

07.26, 06.10.2022 Źródło: Radio Zet Aktualizacja: 08.04, 06.10.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Polska może przystąpić do programu Nuclear Sharing. Polega on na udostępnianiu broni jądrowej w ramach sojuszu NATO. O takiej możliwości poinformował prezydent RP Andrzej Duda. 

Andrzej Duda odniósł się do gróźb Władimira Putina o użyciu broni jądrowej. Wskazał, że gdyby Kreml zaczął wojnę nuklearną, to odpowiedzialni za to byliby "wyklęci na całym świecie".

W tej sytuacji Polska powinna myśleć o parasolu nuklearnym. 

Broń jądrowa w Polsce? Prezydent o programie Nuclear Sharing

- Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii - powiedział prezydent w rozmowie z Gazetą Polską.

Wskazał jednak, że jest możliwość udziału w Nuclear Sharing.

- Zawsze jest możliwość. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty – zapowiedział. 

Prezydent nawiązał także do obecnej sytuacji na Ukrainie. 

- Ukraina powinna wrócić do międzynarodowo uznanych granic, czyli sprzed rosyjskiej agresji w 2014 roku.  Ukraina musi się obronić i przetrwać tę wojnę. Naszą racją stanu jest doprowadzenie do sytuacji, w której Rosja będzie musiała wycofać swoje wojska - wskazywał. 

Dodał również, że Ukraina może liczyć na Polskę, która będzie stała przy niej niezmiennie. 

 
(Źródło: Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

lollol

3 1

Jeżeli takie rozmowy miały by trwać to nikt nie powinien o tym wiedzieć.
Nagłaśnianie sprawy tylko podsyca napięta sytuację, nie pamiętacie jak reagowali amerykanie jak ruski chcieli rozmieścić broń nuklearną na Kubie. 09:01, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12351235

3 3

Graniczymy z kacapem, na Niemcy I Unię nie ma co liczyć więc nie mamy wyjścia tylko się zbroić. Dobrze że ta ruda ..... już nie rządzi bo znowu słuchałbym że dobry pilot to ma miotle poleci. 10:07, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaxPax

2 2

Dać małpie brzytwę. Polskie oszołomy tylko podsycają wojnę. *%#)!& 10:33, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsaAsa

1 1

Bardzo dobrze! Polskie społeczeństwo zasługuje na broń odstraszającą. Nasze miasta nie raz były równane z ziemią nasze majątki rozkradane, a ludzie marnowani. Musimy mieć broń, która będzie nas chronić. 11:12, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZZ

0 2

tak wam spieszno do wojny, by tylko sie przy korycie utrzmac jak ten tam na ukrainie , durnota wasza nie zna granic, a rzad jak zwykle na uchodztwie, 23:02, 06.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

 dsf.... dsf....

0 0

naucz się języka polskiego, nie pisze się spieszno, nie pisze się: sie,utrzymac,rzad,uchodztwie,na ukrainie, w jednym zdaniu które ledwo wydukałeś zrobiłeś 6 błędów ortograficznych, jak nie znasz polskiego to możesz się spokojnie zamknąć, po drugie litera z używana jest obecnie przez kryminalistów kremlowskich i rosyjskich będących w warunkach recydywy kwalifikowanej oraz zbrodniarzy wojennych, po trzecie dla ciebie to nie jest ten tam, tylko Pan Żełeński 10:31, 07.10.2022


re Zre Z

1 0

Na Ukrainie stacjonowało 90% głowic atomowych Rosji .Gdyby Ukraina nie dała się oszukać i nie oddała tego arsenału to dziś nie było by wojny . Gwrancje dla Ukrainy podpisały USA , Anglia , Francja , niemcy i rosja .... To tak jakby złodzieje gwarantowali bezpieczeństwo twoich oszczędności w banku . 08:30, 07.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ulikulik

0 0

w razie wojny to będzie tak jak w 39 roku rząd jak szczury *%#)!& zostawiając ludzi na pewną śmierć 09:22, 07.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlopsKlops

0 0

Ale chyba nie ma tu mowy o przekazaniu WP broni atomowej, ale o stacjonowaniu oddziałów amerykańskich wyposażonych w broń atomową.
Rozumiem, że Kaczyński i tak nie miałby realnej możliwości ich użycia. Bo też i nie wiadomo, w którą stronę mógłby wycelować - na wschód, ale równie dobrze na zachód w kierunku Berlina.
Będąc zatem magazynem dla amerykańskiej broni, nie mielibyśmy realnego wpływu na jej działanie, a stalibyśmy się pierwszym celem ataku Armii Rad...., tfu przepraszam, Rosyjskiej. I w dodatku bardzo bliskim celem, który łatwo zniszczyć, nawet bez potrzeby wysyłania rakiet dalekiego zasięgu.
Czyli sytuacja jak 40 lat temu - ruskie trzymały u nas rakiety z głowicami atomowymi w Bornem Sulinowie, a w zamian za to, plany wojenne zakładały utworzeniu rowu atomowego o szerokości ok. 500-600 km - przez całe terytorium Polski.
No *%#)!& po prostu. Banda de.bi.li nami rządzi.
09:58, 13.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%