Zamknij
REKLAMA

Popularna maść musi zniknąć z aptek! GIF wystosował ważny apel

13.12, 07.10.2022 Źródło: GIF
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju trzy serie popularnej maści. Pozostawienie produktu w obrocie mogło stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

Chodzi o maść Mupina, która stosowana jest do zwalczania w nosie bakterii z grupy gronkowców. Każdego miesiąca, jak podaje serwis ABC Zdrowie Wirtualnej Polski, wykupują około 2000-3000 opakowań maści.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Maść antybiotykowa wycofana z obrotu. Znamy szczegóły

GIF w komunikacie podał, że decyzja została podjęta po wpłynięciu do urzędu informacji o wynikach badań poza specyfikacją w zakresie nieznanego zanieczyszczenia kilku serii maści. 

Dotyczy to serii 101912.1, termin ważności: 10.2022 r., a także serii 101913.1, termin ważności: 10.2022 r. oraz 102111.1, termin ważności: 10.2024 r. Podmiotem odpowiedzialnym za wprowadzenie maści na rynek jest niemiecki INFECTOPHARM Arzneimittel und Consilium GmbH.

Inspektorat wskazuje, że pozostawienie produktu na rynku mogłoby stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

- Mając na uwadze fakt, iż w chwili obecnej nie jest znana przyczyna wystąpienia wyniku poza specyfikacją, a także struktura stwierdzonego zanieczyszczenia oraz jego wpływu na bezpieczeństwo stosowania produktu, w ocenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego nie można wykluczyć, iż dalsze pozostawienie przedmiotowego produktu w obrocie może stanowić zagrożenia dla zdrowia pacjenta - czytamy w uzasadnieniu.

(Źródło: GIF)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%