Rozpoczęty niedawno sezon działkowy skłonił policję do wydania ważnego apelu do właścicieli działek. Funkcjonariusze przypominają o konieczności zabezpieczenia altan ogrodowych, ponieważ cenne przedmioty czy sprzęt elektroniczny mogą stać się łatwym celem dla złodziei.
Wraz z przyjemnościami sezonu ogrodniczego niestety pojawia się również ryzyko kradzieży. Policja zauważyła, że altany pozostawione słabo zabezpieczone są często łakomym kąskiem dla złodziei.
Ci mogą być zainteresowani wartościowym sprzętem ogrodniczym, urządzeniami RTV i AGD, a nawet butlami gazowymi. Dlatego też działkowcy powinni zadbać o solidne zabezpieczenie swojego mienia.
Ważne jest, aby właściwie zabezpieczyć altany, zamknięciem kłódek, zamków, okien i drzwi. Ważna jest także wzajemna pomoc sąsiadów - wspólna obserwacja terenu i zwracanie uwagi na podejrzane osoby, które mogą próbować dokonać kradzieży.
Jeśli widzimy podejrzane zachowania i osoby - warto zapamiętać ich twarz, co może pomóc w ich identyfikacji przez policję.
Policja ostrzega, że złodziej może dokonać kradzieży nawet w obecności właściciela. Dlatego zalecają, aby nie pozostawiać bez nadzoru pieniędzy, dokumentów i kluczy w łatwo dostępnych miejscach.
Jeśli złodziej będzie miał informacje o naszym miejscu zamieszkania i wejdzie w posiadanie klucza, nieszczęście jest wtedy niemal gwarantowane.
działkowiec 14:42, 16.05.2024
Proponuje więcej patroli celem odstraszania potencjalnych złodziejaszków a nie ostrzegać działkowców.
A w ogóle prawo jest do bani, powinni wiedzieć że jak ich złapią to kara będzie konkretna a tak włamują się bo wiedzą że kary są śmieszne.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz